Szlak turystyczny Lanckorona

Adres:

Jordanów

Jordanów to miasto bardzo często wybierane przez turystów na spędzenie wakacji z wielu względów, po pierwsze ogromnym atutem tego miasteczka jest znakomita lokalizacja - leży ono pomiędzy Krakowem a Zakopanem, a można również jeden dzień poświęcić na zwiedzenie znanych w całej Polsce Wadowic, czyli miasta rodzinnego papieża Polaka - Jana Pawła II.

Również jako miasto na południu Polski gwarantuje nam możliwość zdobycia wielu okolicznych tatrzańskich szczytów. Ogromną atrakcją jest również przebiegający przez miasto Jordanów szlak turystyczny Lanckorona, którego trasa dokładnie przebiega przez Przełęcz Sanguszki, Bieńkówkę, Koskową Górę, Przełęcz Jabconiówkę, Groń, Osielec Górny, Jordanów, Naprawę Dolną, Luboń Mały, Luboń Wielki oraz Rabkę Zaryte. Zwiedzenie całego szlaku może zająć mnóstwo czasu, ale gwarantowane jest, że wycieczka do jakiegokolwiek miejsca zawartego na tym szlaku turystycznym będzie znakomitym pomysłem, którego nie będziemy żałować. Na trasie szlaku znajdują się również szczyty górskie, tak więc dla osób chętnych zdobywać szczyty jest to znakomita wiadomość. Jednak warto pamiętać, Jordanów to nie tylko Tatry oraz okoliczne krajobrazy, to również miasto pełne historii, przechodziły tędy wojska na front, w okolicach toczyło się wiele bitew, a samo miasto nie przetrwało w swoim oryginalnym stanie do dzisiejszych czasów, budynki pochodzą z wieku XVIII oraz lat późniejszych. Przemarsz wojsk oraz odzyskanie niepodległości przez Polskę symbolizuje posadzony w Jordanowie prawie już stuletni dąb wolności, który stał się swoistym charakterystycznym znakiem miasta Jordanowa. Miejscowość ta jest również znana z kultu Maryjnego a przede wszystkim z obecności obrazu Matki Bożej w Kościele świętej Trójcy, który to jest zlokalizowany praktycznie w samym centrum miasta obok rynku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 789