Szlak turystyczny z Naprawy na Luboń Wielki

Adres:

Jordanów

Szlak niebieski prowadzi z miejscowości o bardzo ciekawej nazwie - Naprawa na szczyt jednej z najpopularniejszych gór w Beskidzie Wyspowym czyli na Luboń Wielki, którego wysokość to ponad 1000 metrów nad poziomem morza, przekracza tą liczbę dokładnie o 22 metry.

Szlak ten, pomimo, że wiedzie na jedną z wyższych gór w tej okolicy jest bardzo łagodny, spokojny a przede wszystkim piękny i zapewni nam znakomite krajobrazy górskie i niezapomniane wrażenia. Jest to znakomity wybór na wycieczkę o każdej porze roku, zarówno latem jak i nawet w środku zimy, oczywiście ta druga opcja wymaga już znacznie większego i bardziej sumiennego przygotowania. Aby wejść na Luboń Wielki należy pierw skierować się na popularną Zakopiankę i tam we wschodniej części miejscowości Naprawa na parkingu można zostawić samochód. Wtedy kierujemy się na wschód, pierw miniemy Luboń Mały, którego wysokość to 869 metrów nad poziomem morza i również warto jest zahaczyć o ten ciekawy szczyt w drodze na Luboń Wielki. Po tym mniejszym szczycie zacznie się teren mocniej zalesiony i grzbietem górskim dotrzemy na Polanę Surówki, gdzie będzie więcej pastwisk, stąd rozpościerają się widoki nawet na Tatry. Po minięciu polan rozpocznie się najtrudniejsza część wędrówki, ponieważ czekać nas będzie strome podejście na grzbiet naszego celu wyprawy czyli Lubonia Wielkiego, co ciekawe można na szczycie nawet przenocować oprócz zwykłego wypoczynku a umożliwia to schronisko PTTK. Tak więc wejście na Luboń Wielki nie powinno stanowić większego problemu, również znalezienie trasy nie będzie trudne, ponieważ do popularnej Zakopianki dostać się łatwo, Naprawa jest położona około 8 kilometrów na północ od Rabki Zdrój i znajdziemy tam parking dla samochodów, tak więc na pewno nie ma się co martwić o pozostawienie gdzieś auta - stamtąd rozpoczniemy naszą wędrówkę na szczyt góry.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2211