Zielony szlak rowerowy gminy Jordanów

Adres:

Jordanów

Tereny gminy Jordanów są atrakcyjne pod wieloma względami. Przez gminę i najbliższą okolicę przebiegają dwa szlaki rowerowe o łącznej długości około 54 kilometrów.

Szlak czerwony jest krótszy i liczy około 21 kilometrów, ten przebiega tylko i wyłącznie po gminie Jordanów, zaś szlak zielony, który jest dłuższy i ma około 33 kilometrów długości łączy dwie gminy - Jordanów i Bystrę-Sidzinę. Trasy te są bardzo atrakcyjne dla rowerzystów, po pierwsze możemy udać się w punkty widokowe i podziwiać okolicę, są to znakomite miejsce na odpoczynek i podziwianie pięknych krajobrazów, ale również na trasach rowerowych znajduje się wiele atrakcji, będąc w Sidzinie warto zobaczyć skansen budownictwa regionalnego czy skosztować regionalnych potraw, które są oczywiście wyjątkowe
i jedyne w swoim rodzaju. A może coś nam nawet tak zasmakuje, że postaramy się podobne potrawy przygotować w domu? Dodatkową atrakcją jest bogactwo okolicznych lasów, gdzie możemy zbierać grzyby czy inne owoce runa leśnego a przede wszystkim w ciszy odpocząć i zapomnieć o problemach życia codziennego. Jeśli chodzi o rowery to wcale nie musimy mieć ich swoich, przywiezionych z domu, ponieważ wiadomo, że nie każdy posiada większy samochód i możliwość przetransportowania ich, warto jest przemyśleć czy warto inwestować w stojaki do transportu rowerów na dachu czy bagażniku samochodu, ponieważ w Jordanowie znajdują się wypożyczalnie rowerów i nie są one drogie. Spokojnie każdego będzie stać na wypożyczenie roweru nawet na kilka dni, a jest to pomysł znakomity, gdyż okoliczne tereny są przepiękne i nawet zwiedzanie miast w okolicy warto jest przeprowadzić za pomocą rowerów. Aktywnie spędzone wakacje wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie, samopoczucie no i oczywiście kondycję i sylwetkę, z wakacji wtedy wrócimy radośniejsi i bardziej wypoczęci.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1631