Statua Matki Bożej Królowej Świata

Adres:

Domacyno, gm. Karlino

29 października 1995 roku, na terenie gminy Karlino w miejscowości Domacyno na najwyższym wzgórzu morenowym gminy, została uroczyście poświęcona statua Matki Bożej Królowej Świata. Statua została sprowadzona z Filipin i jest dowodem szacunku i uznania dla Papieża Polaka Jana Pawła II z racji jego pobytu w tym kraju. Od 2000 roku u stóp wzgórza zlokalizowany jest start Biegu Papieskiego, czyli cyklicznej imprezy sportowej, odbywającej się zgodnie z przepisami PZLA na trasie 15 km. 1 czerwca 1991 roku Papież Jan Paweł II odwiedził Koszalin. Dla uczczenia tego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się pierwszy Bieg Papieski w Koszalinie. Od roku 2000 organizacji biegu podjęły się władze Karlina. Licząca blisko 15 km trasa biegu rozpoczyna się w Domacynie pod statuą Matki Bożej Królowej Narodu, kończy na stadionie miejskim w Karlinie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 689