Bieg Papieski w Karlinie

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 12 czerwiec 2016 11:00 WOLNY
Adres:

Stadion Miejski/ Domacyno, Karlino

Telefon:

570 990 747

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bieg Papieski jest  imprezą sportową o wymiarze międzynarodowym, którą mamy zaszczyt z sukcesem organizować na swoim terenie już od 17 lat. Jest to sportowo – kulturalne wydarzenie, które swoją historią sięga Pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina w roku 1991. W celu uczczenia  tego doniosłego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się uliczny „bieg papieski”, którego organizacji  od roku 2000 podjęły się władze Miasta i Gminy Karlino, chcąc uczcić i utrwalić szacunek i miłość do Papieża Polaka.  Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportowe przyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania własnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz.

Bieg rozpoczyna się pod Figurą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995r. ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka. Trasa biegu  kończy się na stadionie miejskim w Karlinie i liczy 15km. Bieg odbywa się w kategorii open, ale nagradzamy również w 7 kategoriach wiekowych, osobno kobiety, osobno mężczyzn oraz osoby niepełnosprawne. U nas na mecie każdy, kto ukończył bieg – otrzymuje na mecie medal z wizerunkiem papieża. Dla każdego biegacza ten medal ma inne znaczenie: laur za pokonanie trasy, amulet, szczęście, prezent dla najbliższych, trofeum. A jakie będzie miał dla ciebie? Zapraszamy na trasę biegu. Wśród biegaczy jest spora grupa, która ma już bardzo dużą kolekcję krążków z Karlina. Dołącz do nich. Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć ich kolekcjonowanie. W tym roku dołożyliśmy nową kategorię – służby mundurowe!

Po ceremonii dekoracji zwycięzców przeprowadzone zostanie losowanie 20 nagród rzeczowych wśród osób, które ukończyły Bieg Główny. W przypadku nieobecności osoby, która po trzykrotnym wyczytaniu wylosowanego nr startowego nie zgłosi się po odbiór nagrody, dana nagroda rzeczowa powraca do puli nagród, a losowanie jest powtórzone. Nagrody rzeczowe: NAGRODA GŁÓWNA - voucher o następujących świadczeniach: Rejs dla dwóch osób z kabiną 2-osobową zewnętrzną na linii Świnoujście - Ystad - przekazany przez partnera imprezy - „Polska Żegluga Bałtycka S.A. – Polferries”  i 19 sztuk nagród rzeczowych np. sprzęt sportowy, książki, sprzęt RTV, AGD, vouchery, karnety na usługi sportowe, turystyczne i rekreacyjne.

Bieg Papieski to nie tylko Bieg główny na 15 km. To także biegi integracyjne dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży oraz bieg dla samorządowców, księży i mieszkańców Gminy Karlino na dystansie 2 km. W tym roku dołączył się do nas kolejny partnerHOSSO, który do wspólnego biegania na 2 km zaprasza swoich pracowników.

Do udziału w biegach zaprasza G.EN GAZ ENERGIA Sp. z o.o.– „Sponsor Główny  biegów integracyjnych  dla dzieci i młodzieży w ramach 24. Biegu Papieskiego im. Św. Jana Pawła II w Karlinie w dniu 12.06.2016r.”

Całej imprezie towarzyszy piknik rodzinny: plenerowy plac zabaw, występy artystyczne dzieci i okolicznych artystów, kawiarenka pod chmurką, atmosfera radości i zabawy.

Imprezie towarzyszyć będzie również wystawa przygotowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP poświęcona pomocy rozwojowej – Wystawa Polska pomoc rozwojowa 2012-2015

Wystawa fotografii Polska pomoc rozwojowa 2012-2015 jest wystawą przeznaczoną do ekspozycji zewnętrznej. Składa się z wielkoformatowych plansz o wymiarach 178 x 120 zm. Składa się z 54 plansz dokumentujących projekty rozwojowe, humanitarne i wolontariackie dofinansowane przez MSZ w latach 2012-2015. Fotografie uwzględniają szerokie spektrum tematyczne projektów oraz różnorodność geograficzną regionów, w których były realizowane. Zdjęcia wykonane były zarówno przez profesjonalnych fotografów, jak i przez osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację projektów.

Wystawa byłą prezentowana we wrześniu 2015r. w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, a w lutym br. wybrane fotografie gościły w siedzibie głównej Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Już dzisiaj zaplanuj sobie ten dzień, aby go wspólnie spędzić z nami, ze swoją rodziną właśnie w Karlinie na miejscowym stadionie.

Dyrektor Biegu – Emilia Filipowicz, tel. 604 581 434
Kierownikiem zawodów jest Franciszek Terech tel. 606 415 847

Kierownik biura (obsługa administracyjna)– Karolina Majchrzak, tel. 570 990 747

więcej informacji:http://karlino.pl/aktualnosc-6386-xxiv_bieg_papieski_im_sw_jana_pawla_ii.html

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 960