XXV Bieg Papieski im. Św. Jana Pawła II

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 11 czerwiec 2017 11:00 WOLNY
Adres:

Kościuszki, 78-230 Karlino

Telefon:

94 311 60 50

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

XXV BIEG PAPIESKI IM. ŚW. JANA PAWŁA II – 11.06.2017

„SPORT JEST RADOŚCIĄ ŻYCIA, ZABAWĄ, ŚWIĘTEM”

Św. Jan Paweł II

Bieg Papieski jest  imprezą sportową o wymiarze międzynarodowym, którą mamy zaszczyt z sukcesem organizować na swoim terenie już od 17 lat. Jest to sportowo – kulturalne wydarzenie, które swoją historią sięga Pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina w roku 1991. W celu uczczenia  tego doniosłego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się uliczny „bieg papieski”, którego organizacji  od roku 2000 podjęły się władze Miasta i Gminy Karlino, chcąc uczcić i utrwalić szacunek i miłość do Papieża Polaka. Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportowe przyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania własnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz.

Bieg rozpoczyna się pod Statuą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995r. ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka. Trasa biegu  kończy się na stadionie miejskim w Karlinie i liczy 15 km. Bieg odbywa się w kategorii open, ale nagradzamy również w 7 kategoriach wiekowych, osobno kobiety, osobno mężczyzn oraz osoby niepełnosprawne. U nas na mecie każdy, kto ukończył bieg – otrzymuje medal z wizerunkiem papieża. Dla każdego biegacza ten medal ma inne znaczenie: laur za pokonanie trasy, amulet, szczęście, prezent dla najbliższych, trofeum. A jakie będzie miał dla ciebie? Zapraszamy na trasę biegu. Wśród biegaczy jest spora grupa, która ma już bardzo dużą kolekcję krążków z Karlina. Dołącz do nich. Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć ich kolekcjonowanie.  

Bieg Papieski to nie tylko Bieg główny na 15 km. To także biegi integracyjne dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży oraz bieg dla samorządowców, księży i mieszkańców Gminy Karlino na dystansie 2 km.

Do udziału w biegach zaprasza G.EN GAZ ENERGIA Sp. z o.o.– „Sponsor Główny  biegów integracyjnych  dla dzieci i młodzieży w ramach 25. Biegu Papieskiego im. Św. Jana Pawła II w Karlinie w dniu 11.06.2017r.”

Całej imprezie towarzyszy piknik rodzinny: plenerowy plac zabaw, występy artystyczne dzieci i okolicznych artystów, kawiarenka pod chmurką, atmosfera radości i zabawy.

Już dzisiaj zaplanuj sobie ten dzień, aby go wspólnie spędzić z nami, ze swoją rodziną właśnie w Karlinie na miejscowym stadionie.

Adres organizatorów:
Komitet Organizacyjny Biegu
ul. Kościuszki 1A – HOMANIT ARENA
78-230 Karlino
tel. +48 94 311 60 50
tel. kom. 570 990 747, 606 415 847
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Patroni Honorowi: 

Kuria Biskupia Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej 

Senator RP Grażyna Anna Sztark 

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz 

Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Szczecin 

Patroni Medialni: 

TVP3 Szczecin 

Tygodnik katolicki Gość Niedzielny 

Radio Koszalin 

TV MAX, Tygodnik MIASTO 

Infoludek 

Baltic.info

Sponsorzy:

G.EN GAZ ENERGIA

Partnerzy:

www.lotto.pl/

www.pgnig.pl/ 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1001