Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej

Adres:

Kazimierza Wielka

Kazimierza Wielka i jej okolice to miejsca znane głównie z wielkich odkryć archeologicznych. Od dawna wiadomo, że ta ziemia to jeszcze wciąż nie odkryta księga z tajemnicami.

Właśnie to poza innymi walorami przyciąga turystów. Poza wykopaliskami są w mieście atrakcyjne miejsca, które warto zobaczyć. W samym centrum Kazimierzy położony jest uroczy Park Miejski. Ulokowany na Południowym zboczu wzgórza a rzeką Małoszówką, stanowi miejsce, często uczęszczane zarówno przez turystów jak i mieszkańców miasta. Jak na miasto pełne historii, nawet i tutaj odczuwa się jej ducha. Już przy wejściu do parku, w pobliżu bramy wejściowej znajduje się kurhan pochodzący z epoki brązu. W dalszej części, jeszcze do 1986 roku znajdował się dworek, który niestety spłonął. Pozostało jedynie kilka drzew z tego okresu. W miejscu gdzie budynek się znajdował, dzisiaj stoi apteka „ Pod Cisami”. Jej wygląd nawiązuje do wyglądu dworku sprzed lat. Warto dodać, że cały teren dawnego parku został wpisany na listę rejestru zabytków i objęto go ochroną. Kazimierski Park Miejski to nie tylko drzewa i apteka. Jest to miejsce bardzo atrakcyjne. Pełne nowoczesnych rozwiązań. Na jego terenie powstała ściana wspinaczkowa, korty tenisowe, place zabaw dla dzieci, jest skat park a także fontanna i amfiteatr, w którym odbywają się koncerty. Jak na stary park przystało, jest również ponad 200- letni dąb szypułkowy, są stare modrzewie i całkiem młode drzewka. Od lat park ten uchodzi za centrum kulturalne, rozrywkowe i miejsce, którym można wypocząć. W upalne, letnie dni przyjemnie jest schronić się wśród gęstych drzew. Jesienne spacery pomiędzy drzewami zmieniającymi barwę to sposób na odreagowanie stresu po dniu pełnym pracy albo po prostu na spacer. Każdy turysta, wycieczkowicz czy przyjezdny kieruje tutaj swoje kroki. Takie miejsca zawsze przyciągają i sprzyjają relaksowi na świeżym powietrzu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1923