Energetyczne Centrum Nauki

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Olszewskiego 6 (budynek SKYE INC.) 2 piętro, 25-663 Kielce

Telefon:

(41) 278 72 50

Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach to miejsce nietypowe, nowoczesne i zachwycające, niezależnie od naszego wieku czy zainteresowań.

Jest to bardzo nowoczesny obiekt, który ma ambicje na konkurowanie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz innymi nowoczesnymi obiektami edukacyjno-muzealnymi. Centrum zajmuje stare zabudowania przy ulicy Olszewskiego 6, na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego. Warto odwiedzić to miejsce, by dowiedzieć się o tym jak powstaje energia elektryczna, jak trafia do naszych domów i jakie zalety oraz wady mają poszczególne rodzaje źródeł. W ramach Energetycznego Centrum Nauki można wydzielić cztery części: wystawę „Energia”, laboratorium „Generator Mocy”, Energetyczny Ogród oraz Audytorium wraz z kinem 3D. Na wystawie znajduje się prawie 30 stanowisk, gdzie można eksperymentować do woli. Nie ma tutaj takich zakazów jak w innych muzeach, a całość nastawiona jest na poznawanie przez interakcję. Można tu samodzielnie stworzyć obwód elektryczny lub pobawić się dużym transformatorem Tesli. Druga część, czyli Generator Mocy, jest przeznaczona głównie dla najmłodszych, którzy mogą tu przeprowadzać różne eksperymenty. Istnieje także możliwość organizacji tutaj imprez urodzinowych. Są to dwugodzinne warsztaty, w czasie których nie tylko można się bawić, ale także nauczyć czegoś pożytecznego. W Energetycznym Ogrodzie można samodzielnie bawić się eksponatami na świeżym powietrzu. To także miejsce, gdzie najmłodsi mogą się pobawić na karuzelach czy zjeżdżalniach. Znajduje się tu również scena, na której pracownicy Centrum organizują różne pokazy. Natomiast w kinie 3D przedstawiane są filmy, z których można się dowiedzieć się różnych ciekawostek nt. wytwarzania energii elektrycznej. Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach jest dostępne także dla tych, którzy nie posiadają własnego środka transportu. Można tu dojechać z centrum autobusami linii 54, 110 czy 112.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1725