Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji

Wstęp:

Wolny

Adres:

ul. Daleszycka 21, 25-202 Kielce

Telefon:

+48 41 36 76 800

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Geopark Kielce to park edukacyjny, znajdujący się we wschodniej części Kielc, na trasie Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego.

Placówkę powołała do życia Rada Miejska Kielc w 2003 roku. Geopark zajmuje się nie tylko działalnością edukacyjną, ale także sportową i turystyczną. Do Geoparku należy obecnie kilka miejsc – m. in. Amfiteatr Kadzielnia, Ogród Botaniczny w Kielcach, Podziemna Trasa Turystyczna oraz rezerwaty przyrody – Kadzielnia, Wietrznia, Ślichowice. Najważniejszym obiektem jest jednak Centrum Geoedukacji przy ulicy Daleszyckiej, które jest także siedzibą dyrekcji całego GeoparkuCentrum Geoedukacji w Kielcach to nowoczesna placówka wystawowa. Trasa turystyczna prowadzi przez dawne ery i okresy, gdzie po drodze możemy oglądać rekonstrukcje dawnej fauny i flory. Wiele elementów wystawy jest multimedialnych, co sprawia, że zapamiętujemy jeszcze więcej informacji z tej fascynującej podróży w przeszłość. Zwiedzanie kończy się na kapsule, w której obejrzymy film 5D, a w drodze do wyjścia można jeszcze odwiedzić salę udającą jaskinię krasową. Zwiedzanie Centrum jest bezpłatne i odbywa się o określonych godzinach, a po wystawach oprowadza przewodnik. Organizowane są tutaj także spotkania z grupami zorganizowanymi, można także poprosić o specjalną prelekcję lub warsztaty. Pracownicy Centrum Geoedukacji współpracują także z pracownikami naukowymi z różnych krajowych jednostek, a także studentami. Powstał tu także Klub Miłośników Geologii, który skupia się na edukacji dzieci oraz młodzieży. Jego powstanie było inicjatywą samych mieszkańców, więc tym bardziej jest to istotna działalność, potwierdzająca, że Centrum Geoedukacji spełnia swoją rolę. Niedaleko Centrum Geoedukacji znajduje się również rezerwat przyrody Wietrznia im. Zbigniewa Rubinowskiego, do którego prowadzi ścieżka spacerowa, a na miejscu przygotowana jest trasa edukacyjna.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1111