Szlak żółty - wokół Kielc

Adres:

Kielce

Szlak żółty - wokół Kielc to najciekawszy szlak znajdujący się w tym mieście pod kątem turystycznym.

Oczywiście jego przejście wymaga poświęcenia kilku godzin, ponieważ trasa liczy sobie aż 38 kilometrów, ale nie jest zbyt wymagająca. Początkiem trasy jest miejsce wyznaczone przy wyciągu narciarskim, a więc na zakończeniu szlaku niebieskiego. Można stamtąd udać się bez większych problemów na górę Pierścienicę, a w porze letniej chętnie odwiedzane są tamtejsze dwa szlaki rowerowe wokół Pierścienicy. Na pewno jest to ogromna dawka wrażeń dla wszystkich zainteresowanych osób. Następnie mija się bogate i dobrze zagospodarowane obszary leśne w pobliżu parku krajobrazowego mieszczącego się na terenie Kielc. Jest to świetne miejsce zwłaszcza dla osób, które na co dzień obcują z przyrodą. Rezerwatów przyrody na trasie szlaku jest kilka, dlatego należy przygotować się na zwiedzanie wyjątkowych okazów przyrody, typowych dla tego regionu turystycznego. Na pewno zdecydowana większość turystów będzie z tego powodu bardzo zadowolona. Szlak zawiera w sobie również liczne obiekty sakralne, takie jak katedry, kolegiaty, czy też kościoły, choć można tam także odnaleźć liczne cmentarze. Miejsca te są zabytkowe i zwiedzenie ich na pewno przyniesie zainteresowanym wymierne korzyści. Taka wycieczka krajoznawcza po Kielcach to świetna opcja na pożyteczne spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym. Trasę szlaku pokonuje się oczywiście pieszo, aby móc obejrzeć dokładnie wszystkie znajdujące się tam atrakcje.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1409