Szlak zielony I w Kielcach

Adres:

Kielce

Szlak zielony I położony na terenie Kielc cieszy się ogromnym zaufaniem ze strony społeczeństwa.

Przede wszystkim można na trasie tego szlaku rozrywkowo spędzić wolny czas wraz ze swoją rodziną. Całkowita długość tego szlaku wynosi 6 kilometrów. Z tego też względu przejście tego szlaku zajmuje zainteresowanym osobom około godziny, ale do tego czasu trzeba doliczyć także okres zwiedzania. Szlak rozpoczyna się przy wejściu do parku, dlatego już na wstępie oczom turystów ukazują się piękne tereny zielone. Następnie mija się specjalny pomnik Harcerzy Poległych za Ojczyznę. Jak sama nazwa wskazuje można oddać im należną cześć oraz szacunek, gdy tylko znajdziemy się w bliskiej odległości od tego pomnika. Szlak spacerowy zawiera w sobie również wiele alejek, którymi można się swobodnie przejść, a w pewnym momencie mija się zespół cmentarzy, które są doskonałym zabytkiem. Ważnym punktem na trasie tego szlaku jest Muzeum Zbiorów Geologicznych, w którym znajduje się wiele elementów związanych z geologią. Następnie mija się rezerwat przyrody "Wietrznia", gdzie można napotkać wiele ciekawych okazów przyrody, niektóre z nich są bardzo rzadko spotykane i występują jedynie w tym regionie turystycznym. Mija się także oczko wodne, przy którym można bez problemów wypocząć i zregenerować siły. Pięknie się ono prezentuje zwłaszcza letnią porą, dlatego warto się tam udać na spacer, a nikt tego nie pożałuje. Szlak swoje zakończenie ma na Bukówce, w pobliżu pętli autobusowej. Jest on zadbany i bogaty w liczne zabytki.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 660