Szlak zielony II w Kielcach

Adres:

Kielce

Szlak zielony II położony na terenie gminy Kielce to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób chcących zadbać o swoje zdrowie oraz kondycję fizyczną.

Szlak ten posiada całkowitą długość 4, 5 kilometra, dlatego też nie jest on zbyt wymagający, na jego trasę można zabrać również własne dzieci, dla których jego pokonanie może okazać się ciekawą przygodą. Swój początek szlak ma przy pętli autobusowej MPK, gdzie znajduje się też klub sportowy Stella. W dużej mierze szlak prowadzi przez tereny tamtejszego parku krajobrazowego. To właśnie tam znajdują się liczne okazy przyrody oraz niesamowite widoki. Po drodze mija się także tory łucznicze, hotele oraz pomniki przyrody. Na trasie szlaku znaleźć można również specjalnie zaprojektowany pomnik historyczny, który upamiętnia rozstrzelanych przez Niemców, polskich obywateli. Zdarzenia te odgrywały się właśnie na tych terenach, więc będąc w Kielcach nie sposób ominąć tego miejsca, gdzie można oczywiście oddać cześć i chwałę poległym bohaterom. Na uwagę zasługuje też stary wiadukt kolejowy, który jest jednak bardzo stabilny oraz wytrzymały, ponadto prezentuje się on niezwykle estetycznie. Następnie turyści podróżują z reguły leśnymi ścieżkami, gdzie można napotkać różne gatunki zwierząt, przede wszystkim jest tam dużo ptaków. Szlak swoje zakończenie ma w bliskiej odległości od rezerwatu przyrody, w którym znajdują się drzewostany sosnowe oraz mieszane. Każdy zwolennik architektury oraz przyrody znajdzie na trasie tego szlaku odpowiednie atrakcje dla siebie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 755