Koncert Trzech Polskich Tenorów w Kielcach

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 11 grudzień 2016 17:00 65 zł
Adres:

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2, 25-033 Kielce

Telefon:

41 36 55 144

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

11 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 Agencja Tomczyk Art Jędrzej Tomczyk zaprasza Państwa do Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na wspaniałe widowisko muzyczne – Koncert Trzech Polskich Tenorów.    

Bilety w cenie 65 zł / os. są do kupienia w Impresariacie WDK, nr tel.: 41 36 55 144 oraz w salonach EMPIK, Media Expert, Media Markt i na stronach eventim.pl i ebilet.pl

Rezerwacje grupowe: 504 091 909.

 

Znane od wielu lat koncerty trzech tenorów odbywają się niemal na całym świecie. Inicjatywa organizowania tych znakomitych widowisk zrodziła się dzięki trzem wybitnym legendarnym tenorom – Luciano Pavarottiemu, Plácido Domingo oraz José Carrerasowi. Panowie stworzyli projekt The Three Tenors i podbili serca melomanów na całym świecie. Mistrzom przyświecała idea przedstawienia muzyki poważnej w przystępny i atrakcyjny dla tzw. szerokiej widowni sposób, wspaniałe wykonania przeplatali więc dykteryjkami i żarcikami, wywołującymi salwy śmiechu na widowni. Taki sposób prezentowania muzyki klasycznej zyskał olbrzymie grono zwolenników. Podobne projekty z powodzeniem realizują artyści na całym świecie.   

Koncert Trzech Polskich Tenorów, który odbędzie się w WDKu 11 grudnia, programowo nawiązywał będzie do gali z udziałem trzech największych tenorów świata. Podczas koncertu usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych śpiewaków operowych, solistów polskich i europejskich scen muzycznych – wystąpią trzej znakomici tenorzy młodego pokolenia: Jędrzej Tomczyk, Tomasz Tracz oraz Aleksander Kruczek. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. 

Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje opery i operetki, przepiękne pieśni neapolitańskie i szlagiery literatury skrzypcowej, wspaniałe światowe arie największych kompozytorów. Publiczność usłyszy m.in.: O sole mio, Granadę, Brunetki blondynki, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Arię Księcia "La donna é mobile, Toast Libiamo. 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1208