Ścieżka przyrodnicza "Białkówka"

Adres:

Kolbuszowa

Ścieżka przyrodnicza Białkówka to jedna z najciekawszych atrakcji, jaką można spotkać w okolicach Kolbuszowej.

Została przygotowana tak, aby turysta miał maksymalny kontakt z przyrodą. Dodatkowo wytyczono dwie jej trasy. Krótsza jest przygotowana bardziej pod pieszych i liczy sobie ok. 1, 5 km. Dłuższa jest bardziej dla rowerzystów i ma ok. 4 km. Dodatkowo, obie trasy można pokonać konno. Trasa prowadzi przez lasy liściaste i na całej długości jest utwardzona. Po drodze można spotkać polany, na których przygotowano miejsca do rozpalenia ogniska i grillowania. Wszystkie takie miejsca są zaopatrzone w tablice edukacyjne. Ścieżka jest łatwa do przebycia, więc poleca się ją także rodzinom z dziećmi. „Białkówka” jest także celem podróży wycieczek szkolnych. Ponieważ opiekę nad nią sprawuje miejscowe nadleśnictwo, to są organizowane zielone szkółki i zajęcia z oprowadzaniem dla wycieczek przy udziale leśników. W ten sposób dzieci dowiadują się m. in. jak zabezpiecza się młode sadzonki drzew przed pogryzieniem ich przez leśne zwierzęta czy jak rozpoznawać podobne do siebie rośliny leśne, a także jak zabezpiecza się las przed pożarami. Najlepszy sposób na zwiedzenie ścieżki to wynajęcie noclegu w okolicy (najłatwiej znaleźć go w Kolbuszowej, w której znajdują się zarówno hotele na przyzwoitym poziomie, jak i schronisko czy kwatery prywatne) i przeznaczenie jednego dnia na wycieczkę na ścieżkę i jazdę po okolicy. W sprawie rezerwacji przejazdu konnego trzeba kontaktować się z nadleśnictwem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1996