Pałac Tyszkiewiczów

Adres:

 Werynia 502, 36-100 Kolbuszowa

Pałac Tyszkiewiczów w Weryni to najlepiej zachowany obiekt architektury dworskiej powiatu Kolbuszowskiego. Został on wybudowany w latach 1900-1905 wg planów architekta krakowskiego Tadeusza Stryjeńskiego we współpracy z Franciszkiem Mączyńskim. Rezydencja została wybudowana w parku krajobrazowym tuż obok starego dworu. Pałac Tyszkiewiczów sąsiaduje z parkiem gdzie wzrok przykuwa stary drzewostan a w nich kilkusetletnie dęby szupułkowe, platan, lipy i jesiony. Obecnie w pałacu mieści się Wydział Biotechnologii stosowanej i Nauk Podstawowych Uniwersytetu Rzeszowskiego . W piwnicach znajdują się laboratoria badawcze, na parterze – sale dydaktyczne, na piętrze – dziekanat a na poddaszu sala seminaryjna i komputerowa.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2830