Park Jordanowski w Kolbuszowej

Adres:

Kolbuszowa

Kolbuszowa to miejscowość położona w województwie podkarpackim, nad niewielką rzeką Nil, na skraju Puszczy Sandomierskiej.

W otoczeniu pięknej przyrody, można znaleźć tutaj ciszę i spokój. Kolbuszowa ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, dzięki czemu jest to bardzo atrakcyjne miasto dla przyjeżdżających tutaj osób. Wzrost zainteresowania miejscowością zaczął się w 2012 roku, kiedy władze miasta podjęły decyzję o odnowieniu wielu ważnych obiektów użytku publicznego w miejscowości. Bardzo interesującym miejscem dla przyjezdnych, jak i mieszkańców miasta jest Park Jordanowski. Pełni on funkcję rekreacyjną i wypoczynkową, a także jest miejscem spotkań wielu osób. Dzięki staraniom władz miasta, w 2012 roku przeprowadzono gruntowną modernizację rynku, a także znajdującego się po jego przeciwnej stronie Parku Jordanowskiego. Dzięki pracom, jakie wtedy wykonano, w parku pojawiły się nowie alejki, którymi można spacerować, a także ławki, gdzie można przysiąść i odpocząć w upalne dni. Zadbano również o potrzeby najmłodszych – pojawiło się tutaj wiele zjeżdżalni, huśtawek i kolorowych urządzeń służących dzieciom. Dzięki temu, park stwarza odpowiednie warunki do aktywnej zabawy z najmłodszymi. W wyniku przeprowadzonego remontu, park ten zamienił się w miejski skwer, który stał się ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców, ale też przybywających do miasta turystów. Nowe nasadzenia zieleni sprawiły, że miejsce to stało się przyjazne i coraz częściej odwiedzane również przez seniorów zamieszkujących miasto. Kolbuszowa to miejscowość, która stale się rozwija. Będąc w tym mieście warto udać się do Parku Jordanowskiego i w pięknym otoczeniu oddać się relaksowi. W niedalekiej odległości znajduje się również odnowiony rynek, gdzie znajdziemy wiele kawiarnianych stolików. Kolbuszowa to miejscowość, którą warto odwiedzić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1433