Przyrodniczy szlak Puszczy Sandomierskiej

Adres:

Kolbuszowa

Kolbuszowa to miejscowość położona w województwie podkarpackim.

Przepływa przez nią niewielka rzeka Nil. Miejscowość leży także na skraju Puszczy Sandomierskiej, czyli zwartego kompleksu leśnego, który rozciąga się na terenie Kotliny Sandomierskiej. Znaczna część Puszczy Sandomierskiej znajduje się obecnie w granicach obszaru Natura 2000. Przez puszczę przepływa rzeka Łęg, która jest prawobrzeżnym dopływem Wisły. Staraniem pięciu nadleśnictw, w tym między innymi nadleśnictwa Kolbuszowa, powstał Przyrodniczy szlak Puszczy Sandomierskiej, którego zadaniem jest ukazanie walorów przyrodniczych, a także turystycznych wspomnianej puszczy. Szlak ten daje niepowtarzalną szansę podziwiania różnych gatunków okolicznej fauny i flory. Trasa ta jest oznakowana kolorem zielonym i udostępnia obszar około 130 tysięcy hektarów oraz liczy ponad 300 kilometrów. Szlak ten łączy przede wszystkim ścieżki przyrodnicze i zielone lasy. Znajdują się tutaj również miejsca przeznaczone do odpoczynku. Przyrodniczy szlak Puszczy Sandomierskiej biegnie drogami publicznymi i leśnymi po obszarze puszczy. Pokazuje on ciekawe walory krajobrazowe, turystyczne, a także kulturowe. Przyrodniczy szlak Puszczy Sandomierskiej został stworzony jako narzędzie przeznaczone do promocji walorów turystycznych rejonu Podkarpacia. Na dwudziestu ścieżkach edukacyjnych można zobaczyć sarny, ropuchy zielone czy modliszkę zwyczajną. Tereny te porasta przede wszystkim sosna, znajdziemy tu także malownicze i piaszczyste wydmy, które rozciągają się na terenie aż pięciu nadleśnictw. Każda osoba, która zainteresowana jest wypoczynkiem na łonie natury oraz tym, jakie skarby skrywa w sobie Puszcza Sandomierska, powinna wybrać się na opisany szlak. Znajduje się tam siedem ścieżek przyrodniczych, a także cztery miejsca postoju oraz osiem miejsc wypoczynku. Niewątpliwie jest to miejsce, które warto zobaczyć.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1846