Rezerwat Zabłocie

Adres:

Bratkowice, Kolbuszowa

Kolbuszowa to miejscowość znajdująca się w województwie podkarpackim. Miasto leży na skraju Puszczy Sandomierskiej i przepływa przez nie niewielka rzeczka – Nil.

Mieszkańcy Kolbuszowej, jak i osoby, które przyjeżdżają do miejscowości, mają wiele możliwości przebywania wśród przepięknej przyrody. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni pięknem miejsc, które można zobaczyć w okolicy Kolbuszowej. Między innymi na terenie Kolbuszowej właśnie znajduje się rezerwat Zabłocie. Jest to rezerwat faunistyczny, który utworzony został w 1999 roku. Zajmuje on powierzchnię 539, 81 hektarów. Powstał on dlatego, że na tym terenie zaobserwowano występowanie wielu gatunków ptaków wodnych oraz interesujących roślin. Występują tu takie ptaki jak: perkozy, bociany czarne, kureczki nakrapiane, łysiki, a także sporo gatunków dzikich gęsi i kaczek. Znajdziemy tu również bieliki, orliki krzykliwe oraz trzmielojady. Na tym terenie występują również różne gatunki gadów i płazów, a szczególnie: kumaki nizinne, padalce, zaskrońce oraz ropuchy szare. Zaobserwować można również jelenie, sarny, dziki, bobry, lisy, łosie oraz wilki. Jeśli chodzi o rośliny, to w rezerwacie Zabłocie znajdziemy takie gatunki jak: rosiczka okrągłolistna, pióropusznik strusi, mieczyk dachówkowaty, długosz królewski czy storczyki. Rezerwat ten to niewątpliwie miejsce, które zrobi ogromne wrażenie na miłośnikach przyrody i osobach, które godzinami lubią podziwiać jej piękno. Aby zobaczyć rezerwat, można wybrać się na wycieczkę rowerową, ponieważ Kolbuszowa i jej okolice stwarzają ku temu odpowiednie warunki. Wytyczono tutaj i oznakowano kilka szlaków o łącznej długości 56 kilometrów. Na trasach tych turyści mogą zobaczyć liczne zabytki architektoniczne czy też sakralne, a także obszary leśne i rezerwaty przyrody - w tym okolice rezerwatu Zabłocie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3930