Żółty szlak turystyczny Końskie – Serbinów

Adres:

Końskie

Żółty szlak turystyczny należy do tych najkrótszych pieszych szlaków turystycznych jakie znajdują się w województwie świętokrzyskim.

Rozciąga się on na długości około 38 kilometrów. Przy odrobinie chęci, dobrej kondycji fizycznej i odpowiedniej motywacji dla niektórych będzie ciekawym wyzwaniem przebycie całego szlaku w ciągu jednego dnia. Żółta piesza trasa rozpoczyna się przy stacji kolejowej Końskie PKP, dlatego od razu po wyjściu z pociągu możemy kierować się na początek naszego szlaku. Następnym celem wędrówki jest wieś Izabelów, następnie Wąsosz. Ta ostatnia wieś była dawniej początkiem szlaku, jednak później władze zdecydowały by rozpocząć oznaczanie ścieżki od okolic dworca PKP w Końskim. Pomiędzy Izabelowem i Wąsoszem natrafimy na ścieżkę edukacyjną ( rozpoczyna się około 4 kilometrów od pierwszego oznaczenia żółtego szlaku i ciągnie się przez prawie 4 kilometry) oraz źródełko Wąsosz ( zlokalizowane około 8 kilometrów od początku szlaku). Mijając źródełko dochodzimy do miejscowości Wąsosz Nowiny - Wąsosz Stara Wieś PKS. Tu warto na chwilę przystanąć i zajrzeć do Rezerwatu Diabla Góra - Łączna. Z Wąsosza ścieżka poprowadzi nas do doliny Krasnej oraz wsi Krasa, gdzie podziwiać możemy piękny kościół. Następnie przechodzimy przez wieś Luta, która nie tylko jest częścią szlaku pieszego, ale również przez nią przechodzi jeden ze szlaków rowerowych. Wiele z przystanków żółtego szlaku turystycznego stanowią przystanki PKS w Rogowicach i Serbinowie, Ta ostatnia jest końcem całego żółtego szlaku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 888