Czerwony szlak rowerowy w Końskich

Adres:

Końskie

Miłośnicy przyrody i pięknych krajobrazów mogą wybrać piesze lub rowerowe trasy turystyczne. Szczególną popularnością cieszą się te ostatnie.

W gminie Końskie jest kilka naprawdę bardzo ciekawych szlaków, które pozwalają nie tylko na obcowanie z przyrodą, ale również pozwalają turystom zapoznać się z lokalnymi pomnikami przyrody. Co najważniejsze władze gminne zadbały o odpowiednie oznaczenia trasy przejazdu jaką powinniśmy się kierować przemierzając szlak, ale również oznaczyły przystanki gdzie można odpocząć oraz najciekawsze miejsca jakie warto zobaczyć. Czerwony szlak rowerowy liczy sobie 45 kilometrów. Szczególnie polecana jest dla użytkowników rowerów górskich i terenowych, trasa bardzo łatwa nawet dla amatorów. Dla średnio wprawionego użytkownika roweru przejazd rasy bez dłuższych przystanków nie powinien zająć więcej niż 3-4 godziny. Za początek szlaku uznawana jest wieś Sielpia, gdzie wstąpić możemy do Muzeum Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego.. Następnie trasa przechodzi przez Piekło ( tu krzyżuje się z pieszym szlakiem turystycznym) - Piła - Leśniczówka ''Stoki'' - Gajówka ''Stoki'' - Stara Kuźnica. Tu warto na moment odpocząć i trochę się rozejrzeć po okolicy. Większość przybyłych tu turystów jest zachwycona dobrze zachowaną kuźnią z całym oryginalnym wodnym układem pochodzącym z XIX wieku. Następnie na trasie przejazdu mamy Chełb - Drutarnię - Czystą - Młynek - Barycz. Tu na uwagę zasługuje stary cmentarz na którym według danych historycznych spoczywa 700 jeńców radzieckich zabitych w czasie II wojny światowej. Dalej szlak wiedzie przez Kornicę - Proćwin - Modliszewice - Sierosławice - Kazanów - Brody Stare - Dziebałtów. Końcem szlaku, tak jak i początkiem jest Sielpia.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1185