Ścieżka turystyczna „Wzdłuż potoku Morcinek”

Adres:

Korczyna

Ścieżka turystyczna „Wzdłuż potoku Morcinek” to malowniczy szlak, który biegnie przez atrakcyjne tereny Korczyny, więc nie ma nic dziwnego w tym, że przyciąga on do siebie tak wielką rzeszę turystów, i to każdego roku.

Ścieżka ta biegnie wzdłuż lewego brzegu potoku Morcinek. Trasa jest dość wymagająca, a do tego liczy sobie aż 2, 5 kilometra, więc jest to oferta skierowana do aktywnych fizycznie osób, które nie przecenią własnych możliwości. Prowadzi ona aż na Zamek Kamieniec. Na jej trasie można zobaczyć wiekową chatę, czyżnie oraz bardzo stary tartak wodny. Występuje tutaj także osuwisko, co w innych regionach jest rzadko spotykane, dlatego można to przeżyć na własnej skórze, co jest bardzo dużym przeżyciem dla turystów. Ścieżka prowadzi przez tereny leśne, gdzie można wypocząć i się skutecznie wyciszyć, więc na jej przejście decydują się zwłaszcza starsze osoby, dla których jest to świetna propozycja spędzenia wolnego czasu na wakacjach. Przy okazji można też jak widać wyraźnie poszerzyć swoją wiedzę historyczną, a więc można powiedzieć, że ta ścieżka pełni funkcję dydaktyczno-edukacyjną. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dużą liczbę zabytków, które mieszczą się na trasie tego szlaku turystycznego, więc warto się tam wybrać przynajmniej raz w życiu, ale najpierw trzeba zadbać o własną kondycję fizyczną. Szlak nie jest może wymagający jeśli chodzi o podejścia, czy też stronę techniczną, ale 2,5 kilometra długości to trudna przeprawa dla niektórych osób. Miejsce to jest jednym z najciekawszych w gminie Korczyna.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1033