Ścieżka turystyczny „Strzelnica - Sucha Góra”

Adres:

Korczyna

Szlak turystyczny „Strzelnica – Sucha Góra” to jedna z najciekawszych ścieżek turystycznych w gminie Korczyna.

Warto zdecydować się na jej odwiedzenie, ponieważ nie jest to zbyt wymagające przedsięwzięcie pod kątem fizycznym, gdyż szlak ten liczy sobie zaledwie 2 kilometry. Dobrym wyborem jest więc udanie się w taką podróż wraz z własnymi dziećmi. Bardzo dużą zaletą tej ścieżki jest niewątpliwie to, iż przebiega ona w bardzo malowniczym terenie, gdzie można podziwiać przy okazji różne okazy przyrody. Początek ścieżki ma miejsce na parkingu w Czarnorzekach, gdzie znajduje się również zabytkowy kościół, który można zwiedzić. Na trasie ścieżki można znaleźć wiele ciekawych miejsc, których nie sposób ominąć. W grę wchodzą przede wszystkim podziemne wyrobiska kamienia, gdzie dochodzi do hibernacji nietoperzy, ale też dwie jaskinie erozyjno-wietrzeniowe. Na uwagę podczas takiej wycieczki zasługuje również pomnik przyrody o nazwie źródło Mieczysław. Ścieżka ma swoje zakończenie na szczycie Suchej Góry, dlatego na sam koniec należy spodziewać się ciężkiej przeprawy, a więc drogi, która będzie prowadziła cały czas pod górę. Taki spacer turystyczny może pozytywnie wpłynąć na zdrowie, ale też zacieśnić relacje rodzinne, więc warto się na niego zdecydować będąc w gminie Korczyna. Ścieżka ta jest jedną z najciekawszych w całym regionie, dlatego co roku jest ona odwiedzana przez szerokie grono turystów z Polski, ale też z innych krajów. Oprócz spaceru można liczyć tutaj na malownicze widoki i krajobrazy.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1148