Ścieżka turystyczny "Czarnorzeki – Dział"

Adres:

Korczyna

Szlak turystyczny "Czarnorzeki – Dział” to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu podczas wycieczki po gminie Korczyna.

Jest to ścieżka, która znajduje się na wschód od miejscowości Prządki. Trasa ta posiada kształt pętli, a więc podróżuje się po niej w kółko, a całkowita długość szlaku wynosi zaledwie 1, 5 kilometra, ale zawiera w sobie wiele atrakcyjnych widoków. Na jej trasie znajdują się za to aż 4 przystanki zawierające tablice informacyjne o najważniejszych miejscach, które można tam ujrzeć. W ten sposób zainteresowane osoby momentalnie mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat atrakcji turystycznych znajdujących się na tej ścieżce. Bardzo dużą zaletą tej trasy jest to, że można dzięki niej dość do bardzo wartościowego punktu widokowego na Dziale, który znajduje się na wysokości 516 metrów nad poziomem morza. Widoki tam są naprawdę niesamowite, wiec warto udać się do tego miejsca i poczuć się naprawdę wspaniale, są to wspomnienia na bardzo długie lata. Widać stamtąd m. in. Beskid Niski, co doceniają zarówno młodzi, jak i nieco starsi turyści. Dobrą informacją dla zainteresowanych osób jest to, iż można stąd ujrzeć również Tatry oraz Bieszczady Wysokie, więc każda osoba, która uda się w to miejsce z pewnością nie będzie tego żałowała, bo jest co tutaj podziwiać. Warto zabrać na ten szlak turystyczny również dzieci, ponieważ może się to dla nich okazać wielkim przeżyciem i niesamowitą przygodą. Ścieżka nie jest wymagająca pod kątem technicznym, więc z jej pokonaniem każda osoba powinna sobie poradzić.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1475