Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy

Adres:

Korczyna

Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy to jedno z najpiękniejszych miejsc w gminie Korczyna, a zarazem jedno z najciekawszych, więc każdy turysta powinien przyjechać tutaj chociaż raz.

Można się tutaj wzbogacić przede wszystkim pod kątem przyrodniczym i geograficznym. Na terenie parku znajduje się naprawdę duża ilość okazów przyrody, pomników przyrody, rezerwatów, a także liczne jaskinie oraz odłamy skalne. Znajdują się tam też zabytki architektury sakralnej oraz dworsko-pałacowej, więc każdy znajdzie w tym miejscu coś odpowiedniego dla siebie. Znaleźć można tam wiele pięknych motywów, wśród których wyróżnić można tradycyjne małe miasta z ryneczkami, wsie, samotne gospodarstwa oraz przydrożne kapliczki. Do największych atrakcji zabytkowych należą jednak dawne cerkwie, kościoły, cmentarze, ruiny zamku Kamieniec, itd. Bardzo rozbudowaną grupą okazów przyrodniczych, które można tutaj napotkać są bezkręgowce, a zwłaszcza niezwykle rzadkie odmiany modliszek. Zwolennicy przyrody z pewnością znajdą tutaj spokój oraz dużą dawkę atrakcji, więc nic dziwnego, że tak duża ich ilość przyjeżdża co roku do gminy Korczyna. Można tutaj wypatrzeć również wiele gatunków ptaków, ssaków, ryb, płazów oraz owadów, dlatego jest to niezwykle szeroka oferta edukacyjno-przyrodnicza. Dużą zaletą tego parku krajobrazowego jest oczywiście malownicza sceneria w bliskiej odległości gór, więc na pewno można tutaj podziwiać niesamowite widoki oraz pospacerować w leśnej scenerii, co jest dużym przeżyciem zarówno dla młodych, jak i nieco starszych osób. Ten park krajobrazowy jest jednym z najcenniejszych w całej Polsce, więc na pewno warto go odwiedzić z całą rodziną, ale zwiedzanie całego parku to zadanie na długie tygodnie. Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy to połączenie zabytków, fauny oraz flory.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2036