Jaskinia Garaż

Adres:

Korczyna

Jaskinia Garaż usytuowana jest w gminie Korczyna i należy do typu jaskiń erozyjno-wietrzeniowych.

Jest to jedno z najciekawszych miejsc turystycznych w tym regionie, dlatego wybranie się tam na urlop lub wakacje jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla turystów. Jaskinia Garaż posiada długość 14 metrów, a jej cechą charakterystyczną są wąskie oraz wysokie korytarze. Miejsce to jest całkowicie bezpieczne dla przyjeżdżających tutaj turystów, więc w żadnym wypadku nie trzeba obawiać się o własne zdrowie. Najlepszym wyborem jest oczywiście wizyta w tej jaskini w towarzystwie przewodnika, który potrafi ciekawie opowiadać o jaskini, dzięki czemu wiedza turystów momentalnie się poszerzy. Z tego też względu w to miejsce warto zabrać również dzieci, dla których może to być doskonała lekcja edukacyjna, ale też geograficzna. Bardzo duży wpływ na kształt jaskini miały procesy geologiczne, które zachodziły w tym regionie, a decydując się na wejście do niej można ujrzeć ich rezultaty na własne oczy. Z racji tego warto udać się do Jaskini Garaż i spędzić tam trochę czasu na zwiedzaniu jednego z najpiękniejszych miejsc w gminie Korczyna. Oprócz tego turystów przyciągają tutaj malownicze widoki, niezwykłe okazy przyrody oraz leśna sceneria, więc po zwiedzaniu można się udać bez problemów na spacer po lesie. Z tego miejsca łatwo można udać się na przeróżne ścieżki turystyczne, więc atutem jest na pewno dobra lokalizacja. Jaskinia znajduje się na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego parku krajobrazowego i położona jest w centralnej części Pogórza, więc bardzo łatwo jest do niej dotrzeć również zagranicznym turystom. W związku z tym każdego roku na zwiedzanie jaskini przyjeżdża do gminy Korczyna wielu turystów w różnym wieku. Można tutaj też zobaczyć inną jaskinię tego typu, która nosi nazwę Mohutna Szczelina.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2245