Mohutna Szczelina

Adres:

Korczyna

Mohutna Szczelina to jeden z najpiękniejszych pomników przyrody na terenie gminy Korczyna.

Odwiedzenie tego miejsca to niesamowite przeżycie praktycznie dla każdej osoby, więc nie ma nic dziwnego w tym, że tak wielu turystów chętnie chce spędzać tutaj wakacje lub urlop. Mohutna Szczelina usytuowana jest na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego parku krajobrazowego, więc dojazd do tego miejsca jest bardzo prosty i nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Jest to jaskinia, która posiada bardzo oryginalne kształty i na pewno warto ją ujrzeć na własne oczy oraz uwiecznić na fotografiach. Warto wspomnieć też o tym, że jest to jaskinia typu erozyjno-wietrzeniowego. Przeważają w niej wąskie oraz wysokie korytarze, więc odwiedzenie tej jaskini to podniesiony poziom adrenaliny nawet dla najbardziej wybrednych mieszkańców. Zdecydować się na taką wycieczkę najlepiej jest w towarzystwie przewodnika, który poprowadzi zainteresowanych przez korytarze i dokładnie im wszystko objaśni, aby pod kątem edukacyjnym ta wycieczka również przyniosła wszystkim wymierne korzyści. Mohutna Szczelina posiada długość 21 metrów. Można zobaczyć w tym miejscu jak wyglądały dawne jaskinie i jak procesy geologiczne wpłynęły na ich formę, o wszystkim zainteresowanym opowie dokładnie wyszkolony przewodnik. Dużą zaletą tego miejsca jest też to, że jest otoczone leśną scenerią i malowniczymi widokami, więc naprawdę przyjemnie można tutaj spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Jaskinia jest całkowicie bezpieczna dla zwiedzających, więc każdego roku pojawia się ich tutaj naprawdę bardzo dużo, również z innych krajów. Mohutna Szczelina to jedna z najciekawszych jaskiń erozyjno-wietrzeniowych w regionie, którą warto zwiedzić nie tylko od zewnątrz, ale też od wewnątrz. Nikt nie powinien pożałować takiej wycieczki.

Odwiedziłeś oceń:
(4 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1785