Szlak turystyczny „Strzelnica – Prządki”

Adres:

Korczyna

Szlak turystyczny „Strzelnica – Prządki” w gminie Korczyna to ścieżka warta uwagi, dlatego też wielu turystów decyduje się na jej pokonanie podczas wakacji, czy też urlopu.

Całkowita długość tej ścieżki wynosi zaledwie 1, 4 kilometra, a jej atutem jest to, iż jest ona ciekawa pod kątem turystycznym, ale za to niezbyt wymagająca, jeśli weźmie się pod uwagę aspekt fizyczny. Z jej pokonaniem nie powinny mieć problemów nawet dzieci, które warto zabrać na taką wycieczkę w celach rozrywkowo-edukacyjnych. Największą zaletą tego szlaku turystycznego jest z całą pewnością to, że po drodze można napotkać się na bardzo ciekawe okazy przyrody, które są rzadko spotykane w innych regionach. Oprócz tego dzięki tej ścieżce dojdzie się do wartościowego rezerwatu przyrody o nazwie Prządki. Początek ścieżki ma swoje miejsce niedaleko starodawnej cerkwi, więc można przy okazji tę budowlę sakralną zwiedzić i dowiedzieć się o niej czegoś więcej, co jest ważną informacją dla osób szczególnie religijnych i pobożnych. Cerkiew ta została wzniesiona blisko 100 lat temu, a nadal utrzymuje się w dobrym stanie. Obecnie jest to kościół rzymskokatolicki. Na trasie ścieżki doskonale widoczna jest zabudowa Czarnorzek oraz wiele pól uprawnych, które można ujrzeć na własne oczy i dostrzec jednocześnie pracę tamtejszych rolników. Tereny te są bardzo charakterystyczne dla Pogórza i każdy turysta, który zdecyduje się na taką wycieczkę będzie z tego powodu niezwykle zadowolony. Jak widać wyraźnie ścieżka ta jest ciekawą atrakcją turystyczną dla wymagających osób.

 

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1536