Szlak turystyczny "Zamek Kamieniec - Prządki”

Adres:

Korczyna

Szlak turystyczny "Zamek Kamieniec – Prządki" jest ścieżką o długości około 1, 5 kilometra, która nie jest zbyt wymagająca pod kątem trudności.

Łączy ona w sobie za to dwie największe atrakcje turystyczne Pogórza, a mianowicie Prządki oraz Zamek Kamieniec. Na trasie tej zlokalizowano aż 6 przystanków z zamieszczonymi tam specjalnymi tablicami informacyjnymi, więc na pewno warto udać się na taką wycieczkę, co może przynieść zainteresowanym wymierne korzyści. Przystanki te zawierają w sobie elementy przyrodnicze, geograficzne, archeologiczne, geologiczne oraz prehistoryczne. Jak widać wyraźnie jest to naprawdę ciekawe miejsce, dlatego wielu turystów decyduje się na przejście tej ścieżki. Prządki to bardzo charakterystyczny teren, który kojarzony jest przede wszystkim z możliwością wspinaczki, gdzie można się zdecydować na uprawianie tego sportu ekstremalnego, jeśli ktoś ma na to ochotę. Wspinać można się tam zwłaszcza po skałach w okolicach Kamieńca, co jest niesamowitym przeżyciem dosłownie dla każdej osoby. Dla zainteresowanych ważną informacją będzie to, iż skały te są zabezpieczone, a na swojej trasie posiadają specjalne ringi, które pozwalają utrzymać równowagę osobom, które się wspinają. W rezerwacie Prządki z kolei wspinaczka jest zabroniona i tej zasady należy się bezwzględnie trzymać, jeśli nie chce się mieć potem poważnych problemów. Ten szlak turystyczny jest jednym z najciekawszych w okolicy, a na jego trasie znaleźć można wiele atrakcyjnych miejsc, więc nie da się tam nudzić.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1230