Wodospad Trzy Wody

Adres:

Korczyna

Wodospad Trzy Wody to bardzo atrakcyjny pomnik przyrody znajdujący się w gminie Korczyna, który można zwiedzić podróżując jedną ze ścieżek turystycznych, która znajduje się w tym regionie.

Miejsce, którego nie sposób ominąć będąc na wakacjach w okolicy tej gminy. Pomnik ten jest stosunkowo młody, dlatego też jest niezwykle estetyczny i okazały, a także bardzo zadbany. Należy on do Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Nadleśnictwa Kołaczyce. Wodospad ten powstał na warstwie piaskowca, więc jest naprawdę oryginalny i trudno spotkać drugi taki w Polsce, z tego też względu miejsce to jest chętnie odwiedzane nawet przez zagranicznych turystów. Szerokość jego postawy wynosi aż 6 metrów, więc są to na pewno spore rozmiary. Warto zobaczyć ten pomnik przyrody na własne oczy i wyedukować się pod kątem geograficznym, co może przydać się zarówno w szkole, jak i na uczelni. Jest to wodospad o charakterze skalnym, który znajduje się pod ochroną prawną na terenie województwa podkarpackiego. Widać więc wyraźnie jak ważne jest to miejsce dla okolicznych mieszkańców, a więc znajdując się tam trzeba podejść do tego zwiedzania z należytym szacunkiem, bo ten pomnik przyrody na pewno na to zasługuje. Położony jest on w leśnej scenerii, a obok można zobaczyć niesamowite okazy przyrody, dlatego ta wycieczka jest tak bardzo polecana turystom. Warto najpierw udać się na ścieżkę turystyczną, która prowadzi przez las Komborni i na samym końcu znajduje się właśnie Wodospad Trzy Wody. Po drodze napotkać można aż trzy tablice informacyjne opisujące poszczególne atrakcje przyrodnicze znajdujące się na trasie tej ścieżki, a dotyczą one sosny czarnej i drzew żywicowanych. Na szlaku turyści mogą zapoznać się też z legendarnymi Zaginionymi Skałkami. Na pewno warto udać się do gminy Korczyna i odwiedzić ten pomnik przyrody.

Odwiedziłeś oceń:
(4 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2758