Droga Królewska

Adres:

Kraków

Będąc w Krakowie możemy usłyszeć o Drodze Królewskiej. Czy jednak ona rzeczywiście jest? Czy jest jakoś oznakowana? Która ulica jest tak nazwana?

Wiele osób zadaje sobie tego typu pytania nie zdając sobie sprawy, że wielokrotnie Drogą Królewską na przykład przechodziło. Turyści przebywają Drogę Królewską bardzo często, całkowicie o tym nie wiedząc. Nie zmienia to jednak tego, że i tak miastem tym są ogromnie zachwyceni. Droga Królewska to nic innego jak trasa, którą przebywał król. Droga Królewska prowadzi przez ulicę Floriańską, a także przez Rynek Główny, ulicę Grodzką, aż do Wawelu.

Droga ta nie jest niczym szczególnym. Nie jest atrakcją turystyczną samą w sobie. Warto jednak zwrócić uwagę na atrakcje jakie możemy spotkać podążając tą trasą. Odwiedzamy najciekawsze miejsca takie jak kościół św. Floriana, Bramę Floriańską, a także możemy odwiedzić Kościół Mariacki, czy Rynek Główny. Będąc już na rynku nie sposób nie odwiedzić tutejszych Sukiennic i muzeum jakie się pod nimi znajduje. Idąc dalej możemy odwiedzić Kościół św. Piotra i Pawła no i oczywiście Wawel i Katedrę Wawelską. Droga Królewska prowadzi przez największe atrakcje Krakowa. Z tego względu warto właśnie królewską trasą się wybrać. Jeśli ktoś spodziewał się tego, że odwiedzi jakieś nieznane mu dotąd niezwykłe miejsce, to zapewne zawiedzie się, gdy dowie się już czym Droga Królewska jest. Kraków jest przepięknym miastem. Można nawet powiedzieć, że pod względem historycznym jest to chyba najważniejsze miasto w Polsce. Znajduje się tutaj bardzo wiele zabytków związanych z naszą historią, które warto poznać i choć raz w życiu je zobaczyć na własne oczy. Z tego właśnie powodu każdy powinien do tego miasta przyjechać. Każdy, kto tutaj przybędzie, chcąc czy nie chcąc wielokrotni na wspomnianą Drogę Królewską wejdzie, ponieważ będzie podążać śladami królów zwiedzając najważniejsze miejsca w Krakowie. Świadomość tego, że tymi ulicami i pomiędzy tymi obiektami kiedyś wędrowali królowie, znacząco zwiększa atrakcyjność miejsc, które odwiedzimy.

Jeśli mamy więc tylko trochę czasu i możliwość przyjazdu do Krakowa, to jak najbardziej warto to zrobić. Każdego roku przyjeżdżają tu tysiące turystów, którzy zachwycają się pięknem tego miasta. My również przyjedźmy i zachwyćmy się z tysiącem innych osób. Przejdźmy Drogą Królewską i odwiedźmy masę ważnych z historycznego punktu widzenia obiektów. Na pewno nikt nie powinien czuć się zawiedziony po wizycie w tym niezwykłym mieście, jakim jest Kraków.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1333