Krakowski odcinek (etap IX) Małopolskiej Drogi św. Jakuba

Adres:

Kraków

IX etap drogi św. Jakuba jest ostatnim jej oficjalnym etapem. Jego długość to około 12 kilometrów. Większość turystów nie powinna mieć problemów z jego przebyciem w ciągu jednego dnia.

Jeśli więc mamy trochę wolnego czasu to warto zdecydować się na taką wędrówkę. Etap ten zaczynamy w miejscowości Zdziesławice. Następnie odwiedzamy Książniczki skąd przejdziemy do Bosutów. Z tej miejscowości kierujemy się na Węgrzyce a z nich już bezpośrednio właśnie do Krakowa. Nie kończymy jednak w tym miejscu naszej wycieczki. Do Krakowa dostaliśmy się od dzielnicy Batowice. Następnie kierować powinniśmy się na Prądnik Czerwony. Dawniej była to wieś znajdująca się w okolicach Krakowa jednak jak większość pobliskich miejscowości została ona włączona w teren miasta. W dzielnicy tej warto między innymi zatrzymać się na chwilę przy kościele i kaplicy Jana Chrzciciela. 

Idąc dalej IX etapem Małopolskiej Drogi św. Jakuba dotrzemy w okolice rzeki Prądnik, którą przekroczymy mostem i dostaniemy się do dzielnicy miasta nazywającej się Wesoła. Odwiedzić należy tutaj na pewno Rakowicki Cmentarz, a także na przykład bazylikę Najświętszego Serca Pana Jezusa. W końcu nasz etap wkracza w znacznie ciekawszą jego część. Znajdujemy się na Starym Mieście. Tu oglądamy między innymi bazylikę Mariacką, bazylikę Świętej Trójcy, a także całe planty, które oferują wiele atrakcji turystycznych. Krakowski odcinek Małopolskiej Drogi św. Jakuba jest znacznie bardziej rozbudowany, jednak wymienione miejsca to te, które trzeba zobaczyć, a w pobliżu nich znajdują się inne, które przy okazji na pewno zobaczymy i ich nie ominiemy. Można byłoby powiedzieć, że właśnie etap IX Małopolskiej Drogi św. Jakuba jest najciekawszy. Bardzo prawdopodobne jest właśnie to, że rzeczywiście tak jest. Jeśli jednak chcemy się o tym koniecznie przekonać, to musimy sami wybrać się tym krakowskim odcinkiem na wycieczkę. Następnie jednak wypadałoby sprawdzić wszystkie inne pozostałe odcinki. Jest to jednak naprawdę spore wyzwanie dla każdego i potrzeba na to ogromnej ilości wolnego czasu. 

Czy warto więc wybrać się na wycieczkę po krakowskim odcinku Małopolskiej Drogi św. Jakuba? Jak najbardziej warto, ponieważ przy okazji zobaczymy wiele ważnych zabytków Krakowa. Jeśli jednak zależy nam tylko na zwiedzeni tego miasta, to są znacznie ciekawsze trasy i ścieżki turystyczne, które pokażą nam znacznie więcej wartych uwagi obiektów w Krakowie. Wybór jednak jak zawsze należy tylko i wyłącznie do nas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1054