Krakowski Szlak Generała Bema

Adres:

Kraków

Szlak ten jest świetnym szlakiem do przebycia go właśnie na rowerze. Jego długość to około 13 kilometrów więc oczywiście jak najbardziej jesteśmy w stanie w ciągu dnia przebyć tę odległość pieszo jednak znacznie ciekawiej i szybciej będzie na rowerze, dzięki czemu więcej czasu poświęcimy na obiekty warte zobaczenia, a nie przebycie do nich drogi.

Przede wszystkim warto znać obiekty jakie powinno się na trasie szlaku zobaczyć, a sposób do nic dotarcia każdy wybierze dla siebie najodpowiedniejszy. Na pierwszym miejscu na samym początku trasy powinniśmy odwiedzić kościół pod wezwaniem Matki Bożej Zwycięskiej. Niektórzy jeszcze wskazują na głaz, który znajduje się wcześniej, jednak wiele osób go omija. Wspomniany kościół powstał w roku 1936 i znajduje się na Górze Borkowskiej. Następnie szlak prowadzi do Sidziny, która dziś należy właśnie do Krakowa jako część jednej z jego dzielnic. Tam znajduje się przepiękny dworek, który podobno pochodzi z roku 1803. Jest on w prywatnych rękach, ale z zewnątrz każdy z nas może się mu przyjrzeć. Warto więc to jak najbardziej zrobić, ponieważ jest naprawdę piękny. Następnie Szlak Generała Bema zaprowadzi nas do kościoła św. Brata Alberta. Jest to przepiękny i nowoczesny kościół, który znajduje się w Libertowie. W pobliżu znajdziemy jeszcze ciekawy dwór, który pochodzi prawdopodobnie z okolic XIX wieku. Nasza trasa jeszcze się nie kończy. Z tego miejsca kierujemy się do Gaju, gdzie znajdziemy między innymi pamiątkową tablicę, która jest tutaj na przypomnienie o tym, że zatrzymał się w Gaju w latach 1801-1809 właśnie Generał Bem. Z tego miejsca dotrzemy do Mogilan, gdzie jest ostatnia już atrakcja na naszej trasie. Jest nią mianowicie przepiękny kościół a także dwór. W tym miejscu nasza wycieczka kończy się. Pozostaje nam wybrać się w drogę powrotną, a jak to zrobimy zależy od tego czy wybraliśmy się na wycieczkę tym szlakiem pieszo, czy na rowerze.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1299