Las Wolski

Adres:

Kraków

Wbrew pozorom w Krakowie i jego okolicach można spędzić również swój wolny czas na łonie natury. Taką możliwość oferuje nam na przykład Las Wolski, który jest bardzo popularnym miejscem rekreacji dla mieszkańców Krakowa.

Popularność tego miejsca jest spora, ponieważ w jego okolicy znajduje się krakowskie zoo, które każdego roku odwiedzają setki tysięcy turystów. Cały las ma powierzchnię około 419 hektarów. Jest więc to naprawdę sporo. Nie można więc narzekać na ilość miejsca jaką tutejsza przyroda oferuje mieszkańcom, ale także turystom. Warto do Lasu Wolskiego wybrać się na spacer, tym bardziej jeśli mieszkamy właśnie w Krakowie.

Warto również co nieco wiedzieć na jego temat. Przede wszystkim w lesie tym mamy naprawdę ogromną ilość gatunków drzew. Podobno wyliczono ich aż 32. Na terenie tego lasu znajduje się też spora ilość atrakcji turystycznych. Jest tu wspomniane już wcześniej zoo, ale również mamy kopiec Piłsudskiego, który powstał w pierwszej połowie XX wieku. W teren lasu wchodzą również rezerwaty takie jak Bielańskie Skałki, Skałki Przegorzalskie, czy Pienińskie Skały. Możemy również skorzystać z licznych szlaków turystycznych, które przez teren lasu przebiegają. Są one oznaczone różnymi kolorami takimi jak czerwony, zielony, żółty, niebieski i czarny. Czy warto się tutaj wybrać? Oczywiście, że jak najbardziej warto. Jest to wspaniałe miejsce na rowerową przejażdżkę, a także na spacer na łonie natury. Każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Możemy przejść się dłuższymi bądź mniejszymi ścieżkami. Niektóre są bardziej wymagające inne mniej. Warto jednak poznać wszystkie z nich. W Krakowie nie ma zbyt wiele miejsca na aktywny wypoczynek z dala od tłoku i szumu miasta, a także z dala od samochodów i pędzącego trybu życia. W Lesie Wolskim każdy z nas może na chwilę zapomnieć o otaczającej go rzeczywistości, która dla wielu nie jest łatwa.

Las Wolski daje nam szansę na wypoczynek i relaks, o jaki trudno w mieście. Warto także wspomnieć o tym, że do Lasu Wolskiego jest dosyć dobry dojazd. Możemy tu przyjechać samochodem i zatrzymać się na jednym z parkingów, które znajdują się w pobliżu lasu, ale również jeśli mamy taką możliwość to możemy przyjechać tu korzystając z komunikacji miejskiej. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie więc jeśli mieszkamy bądź zatrzymaliśmy się stosunkowo blisko Lasu Wolskiego, to komunikacja miejska będzie świetnym wyborem. Nie musimy się wtedy martwić o parking, a możemy od razu cieszyć się wspaniałym wypoczynkiem w lesie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1473