Muzeum Lotnictwa Polskiego

Wstęp:

Płatny

Adres:

al. Jana Pawła II 39, 31-864 Kraków

Telefon:

12 640 99 60

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Na terytorium nieaktywnego już lotniska zlokalizowano Krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jest to sporej wielkości muzeum, gdzie możemy zobaczyć na własne oczy naprawdę ogromną ilość wspaniałych eksponatów.

Na początek warto wspomnieć o tym, że teren dzisiejszego muzeum to lotnisko, które należy do najstarszych wojskowych lotnisk nie tylko w Europie, ale również na całym świecie. Jest więc to miejsce o bardzo dużym znaczeniu. Muzeum powstało w roku 1964. To wtedy zaczęto gromadzić tam eksponaty związane z lotnictwem. Wśród jego zbiorów znajdują się samoloty, śmigłowce, szybowce, motoszybowce, silniki lotnicze, a także elementy takie jak armaty przeciwlotnicze, pojazdy pancerne przeciwlotnicze, stacja wykrywania napromieniowania, a także różnego rodzaju inne bronie przeciwlotnicze.

Według różnych danych podobno w zbiorach muzeum znajduje się ponad 200 różnych samolotów, które każdy z nas może obejrzeć na własne oczy. W muzeum tym jest naprawdę kawał historii związanej z lotnictwem. Jest to chyba jedno z ciekawszym muzeów nie tylko w Krakowie, ale także w całej Polsce. Jeśli tylko interesujemy się militariami, Wojnami Światowymi, lotnictwem, to naprawdę obowiązkowo musimy znaleźć się właśnie w tym muzeum. Jest to miejsce, którego na pewno nie opuścimy rozczarowani. Warto także wspomnieć o tym, że Muzeum Lotnictwa Polskiego jest organizatorem Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Jest to wielka impreza związana właśnie z lotnictwem, która odbywa się każdego roku. Warto wybrać się do muzeum właśnie wtedy, kiedy jest ona organizowana. Masa niezapomnianych wrażeń gwarantowana. W Muzeum Lotnictwa Polskiego mamy również wystawy czasowe. Są to warte uwagi wystawy, ponieważ jesteśmy w stanie zobaczyć na nich eksponaty, które nie są dostępne dla zwiedzających na co dzień. Wystawy czasowe są naprawdę bardzo ciekawe, dlatego warto od czasu do czasu interesować się tym, co w muzeum znajdziemy. Niektórzy przyjeżdżają tutaj kilkukrotnie, aby zobaczyć jakiś samolot czy śmigłowiec, który jest tutaj na wystawie tylko przez jakiś określony czas.

Tak wspaniały zbiór pojazdów lotniczych naprawdę warto zobaczyć. Zainteresuje on każdego. I ci więksi, jak również najmłodsi będą zapewne zachwyceni wspaniałymi samolotami, śmigłowcami czy szybowcami. Jeśli jeszcze nigdy w tym muzeum nie byliśmy, to czym prędzej należy nadrobić zaległości. Będąc tu mamy gwarancję, że spędzimy w tym miejscu co najmniej kilka godzin, przyglądając się wspaniałym i ogromnym maszynom, które niegdyś latały między innymi po naszym niebie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1246