Muzeum Tadeusza Kantora Cricoteka

Wstęp:

Płatny

Adres:

Nadwiślańska 2-4, 30-001 Kraków

Telefon:

12 421 69 75

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czym jest Cricoteka? Otóż jest to instytucja przez wielu turystów traktowana trochę jak muzeum. Miejsce te jest dedykowane Tadeuszowi Kantorowi, który był artystą bardzo trudnym do określenia.

Bardzo często znajdował się w centrum różnego rodzaju konfliktów, prowokował, czym zasłynął. Muzeum Tadeusza Kantora Cricoteka znajduje się przy ulicy Nadwiślańskiej. Galeria i Pracownia artysty zlokalizowana jest jednak przy ulicy Siennej. Wstęp do pracowni jest darmowy, za resztę niestety musimy jednak zapłacić jednak cena biletu jest na bardzo przystępnym poziomie. Bilet normalny to koszt 10 złotych, natomiast ulgowy to tylko 5 złotych.

 Wystawy w tym muzeum co jakiś czas ulegają zmianie, dlatego ilekroć będziemy się tutaj zjawiać w jakimś odstępie czasu to zawsze trafimy na coś nowego. Głównie możemy zobaczyć tutaj rekwizyty artysty, a także jego szkice, rysunki, fotografie. Jest tego całkiem sporo więc raczej nikt nie będzie narzekać na nudę. Cała wystawa przygotowane jest według pewnego scenariusza. Ci, którzy byli tutaj w latach 2014/2015 zobaczyć mogli wystawę, która była pierwszą odsłoną zwaną kolekcją. Znajdowały się tu różnego rodzaju przedmioty jaki artysta zdołał zgromadzić. W latach 2015/2016 wystawa zmieniła się i przedstawiono drugą jej odsłonę zatytułowaną dzieciństwo. W kolejnych latach, czyli 2016/2017 odsłona trzecia to nazwana marioneta a ta przygotowana na rok 2017 to wystawa rzeźba. Jak więc możemy słusznie zauważyć, trzeba tak naprawdę raz w roku w tym muzeum się pojawić, aby móc pooglądać wszystkie wystawy przygotowane dla odwiedzających. 

Czy warto tutaj przyjść? Można mieć mieszane uczucia co do tego muzeum. Znajdują się tutaj faktycznie bardzo ciekawe eksponaty i wystawy, jednak nie zainteresują one pewnie każdego. Może się jednak zdarzyć, że początkowo sceptycznie nastawieni do Muzeum Tadeusza Kantora, będziemy mile zaskoczeni jego zawartością. Nigdy nic nie wiadomo. Koszt biletu nie jest zbyt wygórowany więc zawsze można zaryzykować i wybrać się tutaj.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 953