Ogród botaniczny

Adres:

Mikołaja Kopernika 27, 31-000 Kraków

Telefon:

12 421 26 20

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W Krakowie znajduje się przepiękny ogród botaniczny, który należy do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce, które powstał już bardzo dawno temu, bo w 1783 roku.

Z całą pewnością można więc stwierdzić, że jest to najstarszy ogród botaniczny w naszym kraju. Ten ogród botaniczny nie powstał tutaj z byle kaprysu. Był on swego rodzaju obiektem nauki. Tworzono go i pielęgnowano na cele naukowe. Z tego właśnie powodu właśnie Uniwersytet Jagielloński ten ogród botaniczny utworzył. Dziś szacuje się, że w ogrodzie tym możemy podziwiać nawet 5000 różnych roślin, które pochodzą niemal z całego świata. Jest więc to miejsce naprawdę niezwykłe. Znajdziemy tutaj drzewa, krzewy, kwiaty. Jest tu niemal wszystko, a na pewno wszystko co może nas zachwycić. 

Ogród botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego każdy może zwiedzić. Nie jest to jednak darmowe. Za bilety musimy zapłacić, na szczęście ceny są przystępne. Za bilet normalny zapłacimy 8 zł, natomiast ulgowy to wydatek w wysokości 5 zł. Warto więc zainwestować tę niewielką w sumie kwotę pieniędzy, aby móc podziwiać przepiękną roślinność tego ogrodu botanicznego. Trzeba pamiętać jednak o tym, że tutejszy ogród nie jest otwarty o każdej porze roku. Zwiedzający mogą go odwiedzać za opłatą tylko od połowy kwietnia do końca października. W pozostałych miesiącach jest on zamknięty. Jeśli więc planujemy naszą wycieczkę do tego miejsca, to trzeba mieć to jak najbardziej na uwadze. Na terenie ogrodu panują pewne zasady, których koniecznie trzeba przestrzegać. Jeśli nie będziemy tego robić, to nie będzie można zbyt długo cieszyć się tym przepięknym miejscem. Przede wszystkim nie wolno niszczyć roślin, które się tutaj znajdują. Nie powinno się ich dotykać, a już na pewno zrywać. Nie wolno również wprowadzać zwierząt, ponieważ mogą narobić bardzo wiele szkód, których nie da się naprawić. Również wózki nie są tu mile widziane, dlatego jeśli chcemy wybrać się tutaj z dzieckiem to zastanówmy się czy damy radę nosić je na rękach bądź prowadzić za rękę. Jeśli potrafimy się do tutejszego regulaminu dostosować to jak najbardziej warto się tutaj wybrać.

Ogród botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego jest miejscem niezwykłym. Tego typu obiekt cieszą się sporą popularnością wśród turystów. Ten jest najstarszy więc może zaprezentować naprawdę wiekowe już rośliny, ale również ze względu na swój wiek jest również najciekawszy, ponieważ jest to już obiekt o znaczeniu historycznym a nie tylko przyrodniczym i naukowym.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1386