Ogród Doświadczeń

Wstęp:

Płatny

Adres:

al. Pokoju 68, 31-580 Kraków

Telefon:

(12) 346 12 85

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Miejsce to jest nazywane również Krakowskim Ogrodem Doświadczeń. Jest to wspaniały park o znaczeniu edukacyjnym. Jego powierzchnia to około 6 hektarów więc naprawdę sporo.

Ogród Doświadczeń należy pod Muzeum Inżynierii Miejskiej, które naprawdę warto odwiedzić, ponieważ na jego terenie znajduje się masa ciekawych eksponatów. W oddziale jakim jest Ogród Doświadczeń również znajdziemy wiele ciekawych i wartych zobaczenia rzeczy. Za wejście na teren tego obiektu musimy jak w większości takich miejsc zapłacić. Cena biletu normalnego to 10 złotych, a ulgowego 7 złotych. Na terenie Ogrodu Doświadczeń znajdziemy bardzo wiele ciekawych urządzeń, które zostały podzielone na kilka kategorii. Mamy tu kategorię mechanika, a także optyka, magnetyzm, akustyka, hydrostatyka oraz Lem-Birynt, zapachowo i Geo-Gródek.

Każda z tak zwanych instalacji, czyli miejsc, które możemy odwiedzić jest naprawdę wyjątkowa i bardzo fascynująca. W ogrodzie tym można spędzić naprawdę bardzo wiele godzin, dlatego możliwe jest również wykupienie biletu sezonowego, który będzie uprawniał nas do tego, aby przychodzić tu w każdej wolnej chwili podczas sezonu, gdy Ogród Doświadczeń jest otwarty. Dowiemy się tutaj na przykład czym jest Trójkąt Bermudzki. Możemy pobawić się magnesami i sprawdzić ich działanie. Ciekawym przeżyciem jest również przejście w pobliżu krzywych zwierciadeł i przeglądanie się w nich. Dzieci powinny być również zainteresowane tak zwaną magiczną armatą. Wypycha ona powietrze, które przesuwa obiekty przed nią ustawione. Ciekawa i fascynująca zabawa. Prawda jest taka, że ekspozycje znajdujące się w Ogrodzie Doświadczeń zainteresują nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych. Pytanie tylko kto bardziej będzie cieszył się z wizyty w tym miejscu? Lemi-Birynt, o którym już wcześniej wspomniano jest wspaniałym labiryntem, wokół którego znajduje się masa zieleni i ślicznych drzew. Świetne miejsce na spacer i poczucie się jakby się było naprawdę w prawdziwym labiryncie, z którego trzeba znaleźć wyjście. Zapachowo natomiast jest częścią ogrodu, gdzie możemy zapoznać się z wieloma zapachami roślin. Zauważymy jak duży wpływ mają one na przyciąganie do siebie istot żywych. Przepiękne aromaty sprawią, że nie będziemy chcieli z tego miejsca odejść. Geo-Gródek jest natomiast częścią, gdzie znajduje się masa różnego rodzaju skał, które są ciekawie opisane na pobliskich tablicach. Warto z tą częścią także się zapoznać. 

Ogród Doświadczeń jest świetnym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Jeśli tylko mamy taką możliwość to warto się tutaj wybrać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1326