Okno Papieskie

Adres:

Franciszkańska 3, 31-004 Kraków

Ulica Franciszkańska w Krakowie jest bardzo silnie związana z postacią Jana Pawła II. Znajduje się tutaj znane Papieskie Okno, z którego wielokrotnie podczas pobytu w Krakowie przemawiał do wiernych papież Jan Paweł II. 

Okno te znajduje się w Pałacu Biskupim. Każdy z nas może je zobaczyć przechadzając się po ulicy Franciszkańskiej. Miejsce te jest miejscem wyjątkowym w sercach Polaków. Było to okno pokoju, w którym papież miał wypoczywać. On jednak wielokrotnie bardzo długo przemawiał do wiernych i modlił się z nimi. Wspomnienia z tamtego okresu są bardzo silne w sercach wielu Polaków, a w szczególności w sercach mieszkańców Krakowa. Będąc w okolicy ulicy Franciszkańskiej można poświęcić chwilę na to, aby znaleźć się właśnie pod tym oknem i powspominać dawne czasy, gdy Jan Paweł II jeszcze żył i pielgrzymował do Polski. Jeśli chcemy podążać szlakiem Jana Pawła II po Krakowie, to na pewno w tym miejscu się pojawimy, ponieważ będziemy chcieli odwiedzić wiele miejsc silnie związanych z tą niezwykłą i bardzo ważną dla historii naszego kraju postacią. Nikt raczej nie przyjeżdża dziś do Krakowa tylko i wyłącznie po to, aby stanąć przed tym oknem i je oglądać. Owszem zbierają się tutaj ludzie, ale zazwyczaj przypadkiem, przechodząc w okolicy przystają na chwilę. Mogliśmy wielokrotnie zauważyć również, że ludzie w tym miejscu modlili się, gdy papież chorował, a także w rocznicę jego śmierci. Jest to wyjątkowe miejsce i zapewne jeszcze wielokrotnie będzie ono wspominane i odwiedzane przez wiernych. Szczególnie tych, którzy papieża pamiętają i nie jeden raz przy tym oknie stali i się modlili.

Podsumowując jest to miejsce bardzo ważne dla Polaków. Jeśli jesteśmy przy okazji to jak najbardziej warto się tutaj na chwilę pojawić. Oczywiście o tym, czy warto, czy jednak nie pojawić się w tym miejscu, każdy musi zdecydować sam.

Odwiedziłeś oceń:
(3 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2975