Opera Krakowska

Wstęp:

Płatny

Adres:

Lubicz 48, 30-001 Kraków

Telefon:

+48 12 296 62 00

Opera ta jest stosunkowo nowym obiektem w Krakowie. Znajduje się ona na ulicy Lubicz. Została ona otwarta pod koniec roku 2008. Warto jednak wspomnieć o tym, że sam teatr operowy w tym mieście został utworzony na początku drugiej połowy XX wieku.

Opera Krakowska jest dziś naprawdę nowoczesnym obiektem. Potrafi pomieścić nawet 764 widzów, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Scena opery krakowskiej to ponad 400 metrów kwadratowych. Budynek opery jest naprawdę niezwykły i dopracowany w każdym najdrobniejszym szczególe. Prace nad jego budową trwały 4 lata. Rozpoczęto je w 2004 roku a zakończono tak jak już wspomniano w roku 2008. 

Z ciekawostek warto wiedzieć, że nie obyło się bez skandalu podczas budowy i oddawania do użytku obiektu dzisiejszej opery. Na początku szacowano, że koszt wybudowania tego niezwykłego miejsca nie przekroczy około 30 milionów złotych. Okazało się jednak, że będzie to znacznie więcej. W trakcie budowy dochodziły nowe wydatki i ostatecznie koszt wybudowania Opery Krakowskiej to podobno nawet ponad 100 milionów złotych. Opera ta posiada bardzo bogaty repertuar i naprawdę warto się do niej wybrać. Ceny biletów są dopasowane do zasobności portfeli odwiedzających ją widzów. Koszt biletu rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych, może jednak wynieść nawet sporo ponad 100 złotych. Wszystko zależy od tego na jakie miejsce na widowni się zdecydujemy. Można zapłacić za bilety gotówką w kasie, ale także online i za pomocą przelewu. Jest to naprawdę spore udogodnienie dla widzów. W Operze Krakowskiej znajdziemy repertuar dla dzieci, balet, a także koncerty, spektakle, operetki i opery. Wybór jest naprawdę ogromny i każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Czy warto do tej opery się wybrać? Otóż naprawdę warto. Repertuar jest dopasowany praktycznie pod każdego nawet najwybredniejszego widza. Oprócz tego warto tu przyjść choćby po to, aby móc podziwiać tę wspaniały pod względem architektonicznym obiekt. Jest on naprawdę niesamowity. Tak wielka przestrzeń w środku dostępna dla widzów, ale również ogromna scena muszą robić wrażenie i tak właśnie jest. 

Przyjezdni, którzy zdecydowali się odwiedzić Kraków tylko ze względu na tę operę, mogą zdecydować się na nocleg w jednym z pobliskich hoteli. Jest ich w okolicy całkiem sporo, więc nocleg nie powinien w tym przypadku stanowić żadnego problemu. Jeśli tym bardziej znajdujemy się w Krakowie i zwiedzamy te miasto, to po prostu musimy się tutaj wybrać. Opera Krakowska jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia. Drugiej takiej w naszym kraju na pewno nie ma.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 967