Park Bielańsko-Tyniecki

Adres:

Kraków

Park ten jest parkiem krajobrazowym, który znajduje się w Krakowie, ale także w gminie Czernichów, oraz w gminie Liszki.

Jego powierzchnia to około 65 kilometrów kwadratowych więc jest to całkiem sporych rozmiarów park. Przede wszystkim Park Bielańsko-Tyniecki jest wspaniałym miejscem do spędzania swojego wolnego czasu w sposób aktywny. Jest to miejsce, gdzie pośród przyrody można odpocząć, co nieraz jest bardzo ludziom potrzebne. Na pierwszym miejscu więc należy tutaj postawić na przepiękną przyrodę. Warto jednak wiedzieć również o tym, że w parku tym mamy właśnie także kilka zabytków, które warto odwiedzić, jeśli już się tutaj znajdziemy. Wśród tych zabytków jest na przykład Willa Decjusza, która powstała po to, aby Decjusz, który pracował dla króla mógł w tym miejscu wypoczywać i zatrzymać się.

Oprócz tego na terenie Parku Bielańsko-Tynieckiego zobaczymy Zespół Opactwa Benedyktynów. Tak naprawdę w skład powierzchni tego parku krajobrazowego wchodzi wiele ciekawych obiektów i miejsc. W Parku Bielańsko-Tynieckim znajdują się aż cztery rezerwaty przyrody. Są to Bielańskie Skałki, Skołczanka, a także Skałki Przegorzalskie i Pienińskie Skały. Jeśli znajdziemy się w Krakowie i okolicach i będziemy zwiedzać ciekawe obiekty i warte zobaczenia miejsca, które się na tym terenie znajdują, to nie ma takiej możliwości, abyśmy prędzej czy później nie trafili właśnie do Parku Bielańsko-Tynieckiego. Jest to tak ogromna powierzchnia, że nietrudno o ten park zahaczyć. Wybierzemy się na Kopiec Kościuszki, będziemy na terenie tego parku. Wybierzemy się obejrzeć dwór w Kole Tynieckim, który pochodzi z wieku XVIII, również będziemy w Parku Bielańsko-Tynieckim. Będziemy na jego terytorium również tak naprawdę wtedy, gdy wybierzemy się do krakowskiego ogrodu zoologicznego, ponieważ Lasek Wolski, w którym krakowskie zoo się znajduje, również wchodzi w skład ten ogromnej przestrzeni Parku Bielańsko-Tynieckiego.

Trzeba więc po prostu przyznać, że jest to tak spora przestrzeń, że na pewno ją odwiedzimy. Warto mieć jednak tego świadomość, że jesteśmy w takim niezwykłym miejscu. Park Bielańsko-Tyniecki może być wspaniałym miejscem do przeprowadzania wycieczek. Wędrówka pośród przepięknej przyrody będzie połączona wraz z zwiedzaniem ciekawych miejsc i obiektów. W ten sposób wykorzystamy nasz wolny czas najkorzystniej, co jak najbardziej warto zrobić. Zwiedzanie Parku Bielańsko-Tynieckiego i jego atrakcji warto jednak rozpocząć dopiero wtedy, gdy zwiedzimy już podstawowe atrakcje Krakowa takie jak Wawel i Stare Miasto.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1670