Park Strzelecki w Krakowie

Adres:

Zygmunta Augusta, 31-999 Kraków

W wielu miastach mamy przepiękne parki. W Krakowie takim parkiem jest na przykład Park Strzelecki.

Na pewno znajdą się w tym mieści inne według wielu osób piękniejsze parki, jednak ten również ma coś w sobie, co potrafi skutecznie przyciągnąć do tego miejsca. Park Strzelecki nie jest zbyt dużym parkiem. Jego atutem jest fakt, że znajduje się w pobliżu dworca, więc jeśli mamy chwilę czasu, to warto poczekać właśnie w parku zamiast na dworcu. Na pewno jest to znacznie piękniejsza okolica. Z tego też powodu jest właśnie tak często odwiedzany przez mieszkańców miasta, którzy oczekują na autobus. 

Miejsce te swoją nazwę zawdzięcza temu, że w pierwszej połowie XIX wieku znajdowała się tutaj strzelnica. Trenowano w tym miejscu i właśnie z tego powodu przyjęła się taka a nie inna nazwa tego parku. Jego powierzchnia to niecałe 1, 5 hektara. Nie jest to więc bardzo dużo, ale też niemało. Przy parku odnajdziemy przepiękny pałacyk, który należy do Bractwa Kurkowego. Jest on naprawdę okazałą i zapierającą dech w piersiach budowlą. To właśnie Bractwo Kurkowe założyło w tym miejscu swoją strzelnicę w roku 1831. Pałacyk ten pełni dziś funkcję muzealną. Znajduje się w nim Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Głównie znajdziemy w nim wiele pamiątek związanych z Bractwem Kurkowym. Warto Parkiem Strzeleckim zainteresować się również z tego względu, że znajdują się tutaj pomniki królów Zygmunta Augusta a także Jana III Sobieskiego. Są one przepięknymi dziełami sztuki, z którymi jak najbardziej warto się zapoznać. Oprócz tego znajdziemy w tym parku również pomnik Jana Pawła II i kilka innych wartych uwagi dzieł sztuki. Park Strzelecki jest świetnym miejscem na wypoczynek i spędzenie wolnego czasu w Krakowie. Szczególnie warto przyjść tutaj wiosną, gdy przyroda budzi się do życia. Oczywiście w mieście jak i w okolicach Krakowa znajdziemy inne parki, które mogą wydawać się nam o wiele ciekawsze i piękniejsze. Bardzo prawdopodobne, że rzeczywiście tak jest, ale żeby się o tym przekonać, to trzeba te miejsce również odwiedzić.

Zaletą tego miejsca jest bliskość do dworca, a także pobliskie sklepy, do których możemy przy okazji wstąpić. W okolicy znajdują się także miejsca, gdzie możemy ze smakiem coś zjeść. Nie ma sensu więc zwlekać tylko jeśli jest taka możliwość to należy wybrać się do tego Parku Strzeleckiego. Jest to miejsce świetne dla dorosłych, ale również i dla dzieci, gdzie mogą pobawić się na łonie natury. Nawet się nie obejrzymy, jak okaże się, że spędzamy w tym parku już kolejną godzinę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2055