Park Tenczyńskiego

Adres:

Kraków

Park ten znajduje się w pobliżu Krakowa jednak nie w samym Krakowie. Jest to przepiękne miejsce zlokalizowane w Jurze. Przede wszystkim możemy tu podziwiać przepiękne skały wapienne.

Nie są one jednak jedyną atrakcją tego miejsca. Znajdziemy tu ciekawe zamki takie jak zamek Tenczyn, który znajduje się w Rudnie, oraz zamek Lipowiec. Jeśli więc chcemy naprawdę zapoznać się z atrakcjami i pięknem Parku Tenczyńskiego, to potrzeba nam sporo wolnego czasu, który spędzimy właśnie w tym wyjątkowym i przepięknym miejscu. Tenczyński Park jest parkiem krajobrazowym, o czym wiele osób nie wie bądź nie pamięta. Niestety ludzie nie przywiązują do tego zbyt wielkiej uwagi i zaśmiecają te tereny. Powinno się o nie przecież dbać po to, aby mogły one cieszyć jeszcze przez wiele kolejnych lat następne pokolenia Polaków. Na terenie parku znajdziemy dużą ilość lasów. Jest to teren zielony, pełen roślinności.

Lasy stanowią ponad 30% jego powierzchni. Występuje tutaj bardzo wiele roślin chronionych, których nie wolno zrywać. Trzeba o tym koniecznie pamiętać, ponieważ wiele roślin to naprawdę gatunki bardzo zagrożone. Nie bez powodu są pod ochroną. Ludzie jednak są naprawdę w bardzo wielu przypadkach lekkomyślni i nie przejmują się tym. Park Tenczyńskiego jest niedocenianym miejscem, które znajduje się w niedalekiej odległości od Krakowa. Jest niedoceniany a naprawdę warto się tutaj wybrać, aby spędzić swój wolny czas. Szczególnie warto, jeśli mieszkamy w Krakowie i poszukujemy miejsca, w którym miło można spędzić weekend właśnie na łonie natury. Jeśli jednak nie mieszkamy w Krakowie a przyjeżdżamy do tego miasta, aby je zwiedzić, to i tak warto się tutaj wybrać. Tutejsze krajobrazy są po prostu niezwykłe, zapierające dech w piersiach. Warto również wiedzieć o tym, że na terenie tego parku krajobrazowego natrafimy na Nadwiślański Park Etnograficzny.

Jest to naprawdę spora atrakcja tego miejsca i grzechem byłoby się z nią bliżej nie zapoznać, tym bardziej jeśli już właśnie tutaj się znajdujemy. Park Tenczyńskiego jest spora odskocznią od tego co dzieje się w Krakowie. Jest to całkiem inna forma spędzania wolnego czasu niż zwiedzanie zabytków Krakowa. Nie każdemu tego typu wypoczynek będzie zapewne pasować. Jeśli jednak lubimy wypoczywać na świeżym powietrzu, a przy tym pragniemy być w bliskiej odległości od miasta, w którym można zwiedzić wiele ciekawych zabytków związanych z historią naszego państwa, to warto jak najbardziej się tutaj przejechać. Nie powinniśmy się czuć rozczarowani.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1308