Podziemia Rynku w Krakowie

Wstęp:

Płatny

Adres:

Rynek Główny 1, 33-332 Kraków

Telefon:

12 426 50 60

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Krakowski rynek jest chyba najbardziej popularnym rynkiem w naszym kraju. Jest to również jeden z największych rynków w Europie.

Przez wiele lat skrywał on wiele tajemnic, a raczej skrywały je jego podziemia. Dziś w podziemiach krakowskiego rynku znajduje się muzeum, które jak najbardziej warto odwiedzić, tym bardziej że większość z nas wybierając się do Krakowa odwiedza i zwiedza właśnie również rynek w tym mieście. Pod rynkiem znajduje się jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Krakowa. Powierzchnia podziemnego muzeum to aż 6 tysięcy metrów kwadratowych. Jest to więc naprawdę całkiem sporo.

Prace nad muzeum trwały 5 lat, dzięki czemu dziś turyści mogą odwiedzać te niezwykłe miejsce. Czego można spodziewać się po tutejszych podziemiach rynku? Jakie ekspozycje czekają na zwiedzających? Otóż mamy bardzo wiele ciekawych wystaw. Zobaczymy tutaj na przykład dawne wodociągi krakowskie, które skryte były właśnie pod ziemią. Oprócz tego zwiedzający mogą oglądać bardzo wiele ciekawych przedmiotów, które były używane przez ludność zamieszkującą terytorium dzisiejszego Krakowa setki lat temu. Przez wiele lat szacowało się, że na terytorium rynku znajdował się dawniej cmentarz. Po przeprowadzeniu prac archeologicznych, które były konieczne do stworzenia podziemnego muzeum okazało się, że rzeczywiście pod płytami rynkowymi rzeczywiście natrafiono na cmentarzysko, które może pochodzić z okolic XI wieku. W muzeum zobaczymy także wiele ciekawych rekonstrukcji Krakowa. Muzeum te jest naprawdę bardzo ciekawym miejscem i wartym uwagi. Duża zasługa jego popularności to sam fakt tego, że znajduje się ono pod ziemią. Jest to naprawdę ciekawe przeżycie, jeśli możemy zejść pod Krakowski rynek. Mamy przecież świadomość tego, że nad nami tętni życie. Że nad nami znajdują się setki, jeśli nie tysiące osób, które spacerują po tym jakby niebyło przepięknym rynku. Każdy, kto znajdzie się już w Krakowie i będzie na Starym Rynku powinien wybrać się do podziemnego muzeum. Bilety może nie są najtańsze, ale naprawdę warto te kilkanaście złotych przeznaczyć na wejście do tego muzeum. Nie będziemy zawiedzeni tym co w środku zobaczymy.

Klimat tego miejsca jest naprawdę wyjątkowy. Tu rzeczywiście można poczuć się trochę jak w średniowieczu, jakby czas nagle się zatrzymał. Jeśli chcemy przeżyć naprawdę niesamowitą przygodę to koniecznie musimy właśnie tutaj się znaleźć. Jest to prawdopodobnie najciekawsze muzeum na terenie Krakowa zaraz oczywiście po Zamku Królewskim i Muzeum na Wawelu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1886