Skałki Twardowskiego

Adres:

Kraków

W Krakowie i jego najbliższej okolicy znajduje się bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Skałki Twardowskiego są niewątpliwie właśnie takim miejscem. Znajdują się one w pobliżu zalewu Zakrzówek. Miejsce te nie tylko jest sporą atrakcją turystyczną, ale również jest to miejsce wypoczynku bardzo wielu mieszkańców Krakowa. W wiosenno-letnim okresie możemy spotkać tu naprawdę ogromną ilość osób, które chcą na łonie przyrody wypocząć. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że jest to teren otoczony przepięknymi skałami głównie wapiennymi. Dawniej w tym miejscu wydobywano właśnie wapień. Z czasem jednak wydobycia zaprzestano całkowicie. Pozostały jednak ogromne dziury i zagłębienia, które trzeba było jakoś zagospodarować. Zostały one zapełnione wodą i dziś właśnie nad tą wodę przybywają mieszkańcy Krakowa, aby wypocząć w przepięknym otoczeniu.

W okolicy znajduje się bardzo wiele ścieżek, którymi każdy z nas może spacerować. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ można niefortunnie upaść i nawet stracić życie. Takie przypadki już nieraz się zdarzały. W wielu miejscach powinny być ogrodzenia, ale wandale często je niszczą, dlatego trzeba w tym miejscu wypoczywać świadomie i zachowywać bezpieczeństwo. Najciekawsze jest to dlaczego miejsce te nazwano właśnie Skałkami Twardowskiego. Otóż według różnych legend Twardowski, który zawarł pakt z diabłem pracował w jednej z grot, które znajdowały się na tym terenie. Miał tutaj swoją pracownię. Oczywiście nie jest to w żaden sposób udowodnione. Na temat Twardowskiego można bardzo wiele dowiedzieć się z różnych źródeł. Jest to popularna postać i nawet tworzono film na jego temat. Nazwa jest taką ciekawostką, która może do tego miejsca przyciągnąć ludzi. Jeśli mieszkamy w Krakowie, a jeszcze nigdy tutaj nie byliśmy to najwyższy czas się tutaj wybrać. Naprawdę przepiękne miejsce, które warto zobaczyć. Jeśli jesteśmy w Krakowie bądź okolicach tylko chwilowo, to również warto te miejsce odwiedzić. Mieszkańcy miasta zachwycają się Skałkami Twardowskiego. My również się nimi zachwycimy, jeśli tylko tutaj przybędziemy. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o tym, żeby zachowywać wszystkie środki ostrożności.

Pomimo przepięknego wyglądu Skałki Twardowskiego są miejscem niebezpiecznym, jeśli nie będziemy czujni. Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym, że podobno jest to miejsce, które szczególnie upodobali sobie samobójcy. Na pewno nie jest to zaleta tego miejsca, ale warto o tym wiedzieć.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2482