Smocza Jama

Wstęp:

Płatny

Adres:

Zamek Wawel 8, 33-332 Kraków

Telefon:

12 422 51 55

Jest ona nieodłączną częścią Wawelu, którą każdy z nas powinien zwiedzić, jeśli już znajdzie się właśnie w pobliżu Królewskiego Zamku.

Według legendy w Smoczej Jamie żył Smok Wawelski, który pożerał ludziom bydło i owce, a także pożerał również samych ludzi. Tak naprawdę legend i opowiadań na temat Smoka Wawelskiego jest całkiem sporo jednak nie mamy pewności czy ta istota rzeczywiście kiedykolwiek istniała. Główna trasa turystyczna prowadząca przez Smocza Jamę to tylko 82 metry. Musimy pewien krótki odcinek od strony Zamku Wawelskiego przejść po schodach w dół. W tym miejscu zanim zaczniemy wędrówkę w dół Smoczej Jamy, powinniśmy zakupić bilet, który będzie nas uprawniał do wejścia do jej wnętrza.

Gdy już zejdziemy w dół, to będziemy podążać ciemnymi zaułkami jaskini, aż dojdziemy do wyjścia z niej. Nikt nie powinien się w wnętrzu jaskini smoka zgubić, ponieważ jest ona w odpowiedni sposób przygotowana do ruchu turystów. Zresztą wędruje tu ciągle tak spora ilość osób, że wystarczy za nimi podążać, aby wydostać się na zewnątrz. Wnętrze jaskini nie wyróżnia się szczególnie na tle wielu innych grot i jaskiń jakie możemy zobaczyć gdziekolwiek indziej. Wychodząc z jaskini dochodzimy do brzegu Wisły i znajdujemy się poniżej Zamku Wawelskiego w pobliżu jego murów obronnych. Obok wyjścia z jaskini znajduje się pomnik, rzeźba przedstawiająca postać Smoka Wawelskiego. Jest to to również spora atrakcja dla młodzieży i dzieci. Smok ten zachwyca swoim wyglądem a jeszcze ciekawsze jest to, że postać smoka potrafi również zionąć ogniem. Wystarczy wysłać wiadomość SMS na specjalny numer telefonu, a w ciągu kilku chwil z paszczy smoka wyjdzie płomień ognia. Ciekawa atrakcja, która może umilić wizytę w tym miejscu. Jama Smocza jest ważną częścią Wawelskich atrakcji. Nie można tego miejsca ominąć, ponieważ byłoby to niepełne zwiedzenie Wawelu. Jeśli już na Wawelu jesteśmy to warto poświęcić chwilę na zwiedzenie tego miejsca. Tym bardziej jeśli znajdują się z nami dzieci, dla których właśnie Smok Wawelski i Smocza Jama będą prawdopodobnie największymi atrakcjami turystycznymi.

W momencie, gdy znajdziemy się na Wawelu bądź w jego pobliżu, to obowiązkowo warto się tam wybrać. Nie zawiedziemy się, a na pewno będziemy wspominać tę wycieczkę i zwiedzanie tego legendarnego już miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2184