Stare Miasto w Krakowie

Adres:

Stare Miasto, Kraków

Co należy obowiązkowo zwiedzić w Krakowie? Na pewno miejscem tym jest tzw. Stare Miasto. Głównym punktem Starego Miasta jest rynek.

Znajdziemy tutaj przepiękny Kościół Mariacki a także Sukiennice, które każdy powinien zwiedzić. Każdy powinien przejść się po dzielnicy Kazimierz, która jest naprawdę bardzo piękna. Warto także wspomnieć o tym, że cały teren Starego Miasta znajduje się na liście UNESCO. Nie bez powodu jest tam wpisany, dlatego każdy, kto tylko ma okazję znaleźć się w Krakowie, powinien tę część miasta zobaczyć na własne oczy. 

Zacząć należy od tego, że teren Starego Miasta można zwiedzać przez wiele godzin, a i tak zapewne nie poświęcimy mu wystarczającej ilości czasu. Szacuje się, że minimum powinno się tutaj przebywać około 3 godzin, aby móc powiedzieć, że w ogóle cokolwiek się zwiedziło. Możemy nawet wynająć przewodnika, który oprowadzi nas po Starym Mieście jednak jeśli tylko mamy trochę wiedzy na temat tej części Krakowa to lepiej zwiedzać ją samemu. Przynajmniej będziemy robić to w swoim tempie. Najważniejsze miejsca Starego Miasta, które wypada zwiedzić to oczywiście wspomniany już rynek oraz Kościół Mariacki i Sukiennice. Powinniśmy również zobaczyć Bramę Floriańską, obronne mury miasta oraz przejść w pobliże Uniwersytetu Jagiellońskiego. Są to miejsca, których nie można nie zobaczyć będąc w Krakowie i chcąc zwiedzić Stare Miasto. Do zwiedzania warto również być przygotowanym znając chociaż trochę historię Starego Miasta. Otóż szacuje się, że pierwsze oznaki osady w tym miejscu pochodzą z około VIII wieku. Natomiast pierwsze informacje o mieście Kraków pochodzą z około IX-X wieku. Historia tego miejsca jest więc bardzo odległa. W historii Starego Miasta zapisał się na pewno Zygmunt III Waza, który zadbał o to, żeby miasto zachwycało przepięknymi dziełami sztuki i architekturą. Został tu sprowadzony Giovanni Trevano, który między innymi brał udział w odbudowie Wawelu a także kościoła św. Piotra i Pawła. Rynek Starego Miasta jest dziś jednym z największych na świecie, a już na pewno w Europie. Jest to miejsce tętniące życiem, gdzie szczególnie w okresie letnim spotkamy masę ludzi, którzy tę część Krakowa pragną zwiedzić.

Czy warto więc tutaj przyjechać? Oczywiście, że jak najbardziej warto. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że zwiedzenie Starego Miasta wymaga czasu. Możemy je zwiedzić w ciągu około 3 godzin jednak najoptymalniejszy czas to około 6-8 godzin, a najlepiej, jeśli możemy na to poświęcić kilka dni. Wtedy na spokojnie możemy napawać się przepięknymi budynkami, dziełami sztuki i klimatem tego wspaniałego miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 4091