Trasa Świętego Stanisława

Adres:

Kraków

Trasa ta jest wędrówką śladami św. Stanisława. Dla osób wierzących może być to naprawdę świetny sposób na wypoczynek i poznanie ciekawych miejsc związanych z św. Stanisławem.

Najlepiej naszą wędrówkę jest rozpocząć od zwiedzenia bazyliki św. Wacława i Stanisława. Wiele osób nie wie o jakim miejscu jest mowa, dopóki nie usłyszą, że oczywiście chodzi o katedrę Wawelską. Którędy więc trasa ta przebiega? Otóż jak już zostało to wspomniane zaczynamy od Wawelskiej katedry. Nasze kolejne kroki pokierujemy w stronę Kościoła Bożego Ciała, który jest przepięknym kościołem. W przeszłości budynek ten oraz jego opiekunowi zmagali się z najazdem Szwedzkim. Na szczęście obiekt przetrwał ciężkie czasy jednak w dużym stopniu został obrabowany i zniszczony. Kościół Bożego Ciała znajduje się na ulicy Bożego Ciała w Krakowie. Warto jak najbardziej tutaj się wybrać. 

Po odwiedzeniu wspomnianego kościoła udamy się w kierunku ulicy Skałecznej gdzie znajdziemy Kościół na Skałce. Jest to wiekowy już kościół, który wielokrotnie na przestrzeni lat był odbudowywany i remontowany. Dzisiejszy kościół, który w tym miejscu możemy podziwiać pochodzi z XVIII wieku. Jest naprawdę czym się zachwycać. Dalsze kroki kierujemy na ulicę Bernardyńską, gdzie odwiedzimy kościół Bernardynów. Kościół bardzo piękny, pochodzący z około XVII wieku. Wcześniej istniał w tym miejscu inny kościół jednak został zniszczony właśnie podczas najazdu Szwedów. Kolejnym kościołem jest kościół Bonifratów, znajdujący się na ulicy Krakowskiej. Kolejnym jest znajdujący się na ulicy Augustyńskiej Kościół pod wezwaniem św. Katarzyny i Małgorzaty. Kościół ten jest obiektem naprawdę już wiekowym. Szacuje się, że jego budowę rozpoczęto w pierwszej połowie XIV wieku. Dokładnie podaje się rok 1343. Kościół budowano z wielkim trudem. Został on w pewnym stopniu uszkodzony przez trzęsienie ziemi jakie miało miejsce w Krakowie. Ostatnim etapem naszej trasy Świętego Stanisława jest Plac Wolnica i Ratusz Kazimierski. Jest to tak naprawdę część dawnego rynku, który był rynkiem miasta Kazimierz. Miejsce jest to naprawdę piękne i interesujące. Dawniej było osobnym miastem a z czasem zostało włączone do Krakowa. 

Jeśli mamy okazję przejść trasą Świętego Stanisława to naprawdę warto to zrobić. Jest ona bardzo ciekawa a po drodze odwiedzimy wiele interesujących miejsc związanych z religią. W wielu przypadkach niektórych z tych kościołów pewnie nigdy byśmy nie odwiedzili, gdyby nie znajdowały się one na trasie Św. Stanisława.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1363