Trasa „Ścieżkami Jana Pawła II”

Adres:

Kraków

Kraków jest bardzo związany z życiem Jana Pawła II. Praktycznie na każdym kroku mamy miejsca, które z naszym papieżem mogą się kojarzyć. Warto, jeśli już znajdziemy się w Krakowie, przejść się ścieżkami Jana Pawła II.

Warto zobaczyć choć część zabytków i atrakcji, które z tą niezwykłą postacią się kojarzą. Swoją wędrówkę warto rozpocząć od głównego rynku w Krakowie. Wejdziemy tam do Bazyliki Mariackiej. To właśnie w tej bazylice Jan Paweł II spowiadał wiernych w latach 50-tych. Kolejne kroki powinniśmy skierować do krakowskich Błoń, gdzie mogliśmy spotkać się z papieżem na pielgrzymce. Tam również umieszczony jest kamień papieski, który warto zobaczyć na własne oczy. 

Na trasie ścieżkami Jana Pawła II znajduje się bardzo wiele miejsc, jednak my zajmiemy się tylko niektórymi, tymi najważniejszymi. Gdy już pobędziemy chwilę na Błoniach, to powinniśmy następnie wybrać się do Wawelskiej Katedry. Jest to bardzo ważne miejsce dla Karola Wojtyły. Następnie warto odwiedzić kościół, w którym przyszły papież modlił się, gdy studiował. Jest to kościół akademickie należący do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to ciekawa świątynia i wart w jej wnętrzu chwilę czasu spędzić. Dalej odwiedzimy kościół na Skałce, który należy do ojców Paulinów. Jest to miejsce związane również z Świętym Stanisławem. Nie można również nie być w Krakowie i nie odwiedzić kościoła Św. Floriana, który był tak naprawdę pierwszą parafią Wojtyły. Jest to punkt obowiązkowy każdej wycieczki, która chce podążać śladami Jana Pawła II w Krakowie. Nie można również nie zobaczyć pomniku Jana Pawła II, który znajduje się w Parku Strzeleckim. Warto tam się wybrać również po to, aby w tym miejscu trochę wypocząć i wyciszyć się, ponieważ Park Strzelecki jest naprawdę przepięknym miejscem, idealnym na wypoczynek. Miejsc związanych z Janem Pawłem II można wymieniać naprawdę bardzo wiele. Cały Kraków kojarzy się z tą niezwykłą postacią. Na pewno nie można również ominąć lotniska, które znajduje się w Balicach. Jest to międzynarodowy port lotniczy im. Jana Pawła II. Ogromne lotnisko, które otrzymało imię naszego papieża w roku 1995. 

Jan Paweł II był bardzo ważną postacią dla Polaków. Nic więc dziwnego, że chcą oni podążać trasami, które prezentują zabytki i obiekty związane z papieżem. Kraków jest miastem z bardzo wieloma tego typu miejscami i ciężko jest wszystkie wymienić. Te wspomniane należą do jednych z ważniejszych i na pewno je warto odwiedzić. Jeśli będziemy mieć trochę więcej czasu, to na pewno kilka innych również jeszcze się znajdzie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 614