Trasa „Spacer po Plantach" wokół Starego Miasta

Adres:

Kraków

Krakowskie planty są przepięknym miejscem, gdzie mieszkańcy chętnie spędzają wolne chwile. Turyści również bardzo chętnie tutaj przychodzą, ponieważ można w okolicach plant odnaleźć wiele ciekawych obiektów i zabytków.

Krakowskie planty zostały założone w latach 1822-1830. Są one dosyć sporych rozmiarów, ponieważ ich powierzchnia to aż 21 hektarów. Są one podzielone na osiem części, każdą z nich warto zobaczyć. Tak naprawdę spacer po plantach może nam zająć kilka godzin, jeśli chcemy w pełni nacieszyć oczy przepięknymi widokami, a także zabytkami. Jest to jednak naprawdę świetny wybór. Przede wszystkim w najbliższym otoczeniu plant znajduje się wiele zabytków.

Odwiedzimy Wawel, ale również przepiękne kościoły, które są w Krakowie znane. Warto odwiedzić kościół ojców Dominikanów, który jest bazyliką Świętej Trójcy w Krakowie. Z ciekawostek warto wiedzieć o tym, że właśnie w tym kościele w październiku 2016 roku miała miejsce msza żegnająca wybitnego reżysera jakim był Andrzej Wajda. Idąc trasą spacer po plantach nie można także ominąć kościoła św. Franciszka, który znajduje się przy ulicy Franciszkańskiej. Jest to naprawdę przepiękny obiekt, który również warto zobaczyć. Planty krakowskie pozwalają nam na zobaczenie wielu ciekawych kościołów a także możemy stąd trafić do Akademii Muzycznej, krakowskiej filharmonii czy teatru im. Juliusza Słowackiego. Z plant również zobaczymy Barbakan, który jest przepiękną budowlą i pokazuje siłę dawnego Krakowa. Zobaczymy tu także Bramę Floriańską, która z Krakowem wiąże się od dawna i przez którą przejeżdżali królowie udający się na Wawel. Brama Floriańska była głównym wejściem do miasta. Miała ona charakter reprezentacyjny. Warto również wspomnieć o tym, że na krakowskich plantach znajdują się prześliczne rzeźby i kapliczki, fontanny a także wiele innych atrakcji. Mamy tu na przykład pomniki Rejtana, Chopina, Grottgera, Jagiełły. Jest tu naprawdę masa tego typu obiektów, które potrafią zaciekawić i pochłonąć sporą część naszego czasu przeznaczonego na zwiedzanie Krakowa. 

Czy warto wybrać się trasą nazwaną spacer po plantach? Oczywiście, że warto, a nawet trzeba, jeśli znajdziemy się w Krakowie. Jest to główna trasa turystyczna tego przepięknego i wyjątkowego miasta. To właśnie spacerując w pobliżu plant jesteśmy w stanie dostrzec masę zabytków, które warto zobaczyć w Krakowie. Wędrując trasą spacer po plantach nie ominiemy żadnych ważnych obiektów, dla których w szczególności właśnie do Krakowa się przyjeżdża.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1937