Trasa Zabytków Zwierzyńca

Adres:

Kraków

Czym jest krakowski Zwierzyniec? Otóż jest to dawna osada, która podobno istniała już w XII wieku. W okolicy Zwierzyńca znajdował się przepiękny ogród królewski.

Z czasem osada ta została wchłonięta przez miasto. Trasa Zabytków Zwierzyńca nie jest jakąś szczególnie istotną trasą turystyczną, którą koniecznie należy przebyć będąc w Krakowie. Jeśli jednak ma się odrobinę czasu, to zapewne warto się z nią zapoznać choć trochę. Przede wszystkim z Zabytków Zwierzyńca wartych zobaczenia należy na pewno wybrać, dworek, który dawniej był dworem łowczym jednak z czasem zaczął być wykorzystywany do różnych innych celów.

Między innymi była tu wytwórnia alkoholu, a także chemiczny zakład. Dwór ten nie jest udostępniony do zwiedzania dla turystów, ponieważ znajduje się w rękach prywatnych. Jest on jednak na tyle ciekawy, że warto przyjrzeć się mu z zewnątrz. Zwierzyniec jest dziś dzielnicą Krakowa. Nie jest zbyt interesujący więc naprawdę trudno znaleźć tu miejsca, które warto zobaczyć stawiając je naprzeciw atrakcjom jakie czekają na turystów na Starym Mieście. Zwierzyniec jest na pewno nazywany zieloną dzielnica Krakowa i to głównie z tego powodu warto ją odwiedzić. Trasa jaką pokonamy nie powinna być trasą ustalaną prze nikogo innego jak przez nas samych. Tylko wtedy zobaczymy to co nas konkretnie zainteresuje w tym miejscu. Właśnie w dzielnicy Zwierzyniec znajdziemy wspaniałą Willę Decjusza i Park Decjusza. Niedaleko znajduje się także ogród zoologiczny, który jest jednym z znanych tego typu obiektów w naszym kraju. Atrakcji jest dosyć wiele jednak na pewno nie one przyciągają do Krakowa turystów. Są one raczej traktowane jak dodatkowe atrakcje i ciekawe miejsca, które można ewentualnie zobaczyć, jeśli zostanie trochę wolnego czasu. Na pewno jednak sporą atrakcją Zwierzyńca jest Kopiec Kościuszki. Jest to jedno z tych miejsc, które rzeczywiście warto zobaczyć. Z kopca mamy przepiękny widok na miasto. W nocy jest on prześlicznie oświetlony, co dodaje temu miejscu uroku.

Oprócz tego w zabudowaniach przy Kopcu Kościuszki znajduje się muzeum, które również warto odwiedzić, ponieważ dowiemy się z niego bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat samego Kościuszki jak i na temat Krakowa. Jeśli wymieniać więc atrakcje Zwierzyńca, to chyba właśnie Kopiec Kościuszki jest główną atrakcją tego miejsca. Reszta to ogród zoologiczny i ogromna ilość zielonej przestrzeni, której w Krakowie brakuje. Z tego właśnie powodu niektórzy nazywają Zwierzyniec płucami Krakowa.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1206